Osmangazi Bozüyük ile kardeş oldu

Osmangazi Belediyesi ile Bozüyük Belediyesi arasında kardeş şehir protokolü imzalandı. İki belediye arasında imzalanan protokolle birlikte Osmangazi Belediyesi’nin kardeş şehir sayısı 25 oldu.

Osmangazi Bozüyük ile kardeş oldu
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ile Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı arasında Sümbüllü Bahçe Konağı’nda kardeşlik anlaşması imzalandı. Dündar, “Osmangazi Belediyesi olarak gerek yurt içinde, gerekse de yurtdışında birçok kardeş belediyemiz var. Yurtdışında özellikle Balkan ülkelerinde Türklerin yoğun olarak yaşadığı bölgelerdeki belediyeler ile kardeş şehir protokolleri imzaladık. Bursa’da yaşayan göçmen vatandaşlarımız ile bu ülkelerde yaşayan akrabaları arasında köprü vazifesi görüyoruz. Türkiye’deki belediyeler ile imzaladığımız kardeş şehir protokolleri ile de teknik iş birliği, bilgi ve tecrübe paylaşımı ile proje alışverişi yapıyoruz” dedi.

Bakıcı da, “Osmangazi Belediyesi, sahip olduğu bilgi birikim ve tecrübeleri ile bizim için büyük önem taşıyor. Ben 2013 yılında vekaleten belediye başkanlığı görevine başladığımda, Osmangazi Belediyesi’nin ‘Hizmet Evinizde” projesini Bozüyük’te de uygulamaya başladık. Bu proje ile vatandaşımızın ayağına kadar giderek sıkıntı ve taleplerini dinledik. Bu kardeş şehir protokolü ile iki belediye arasındaki ilişkiler daha da güçlenecek” diye konuştu. 

 
Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2016, 17:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327