Osmangazi’den Simit Fırınlarına Sıkı Denetim

Osmangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Sağlık İşleri Müdürlüğü Çevre Sağlığı ve Denetim Hizmetleri ekipleri, 2014-2015 eğitim-öğretim yılı öncesinde simit fırınlarını denetledi.Osmangazi Belediyesi, yeni eğitim-öğretim...

Osmangazi’den Simit Fırınlarına Sıkı Denetim
Osmangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Sağlık İşleri Müdürlüğü Çevre Sağlığı ve Denetim Hizmetleri ekipleri, 2014-2015 eğitim-öğretim yılı öncesinde simit fırınlarını denetledi.
Osmangazi Belediyesi, yeni eğitim-öğretim yılı öncesinde simit fırınlarına yönelik denetimlerini arttırdı. Osmangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Sağlık İşleri Müdürlüğü Çevre Sağlığı ve Denetim Hizmetleri’ne bağlı ekipler, Bursa Simitçiler ve Unlu Madde İmalatçıları Odası Başkanı Erdal Pınar ile birlikte ilçede faaliyet gösteren çok sayıda simit fırınını denetledi. İşletmelerin çalışma izni, fiyat listesi, gıda sağlığı, hijyen ve gramaj kontrolleri yapıldı. Tespit edilen eksiklikler için zabıt tutuldu. Yetkililer, eksiklerini verilen sürede gidermeyen işletmelere ceza yazılacağını söyyledi.
Bursa Simitçiler ve Unlu Madde İmalatçıları Odası Başkanı Erdal Pınar, yeni-eğitim öğretim yılı öncesinde çocukların sağlığı için simit fırınlarına yapılan denetimlerin önemli olduğunu söyledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327