ÖSYM sınavlarında şeker yerine o dağıtılacak

ÖSYM sınavlarında öğrencilere AK Parti Manisa Milletvekili ve Sağlık Komisyonu Üyesi Muzaffer Yurttaş'ın yaptığı açıklamaya göre şeker yerine üzüm dağıtılacağını belirtti.

ÖSYM sınavlarında şeker yerine o dağıtılacak
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Türkiye genelindeki okullarda üzüm dağıtılacağını açıklamasının ardından Ak Parti Manisa Milletvekili ve Sağlık Komisyonu Üyesi Muzaffer Yurttaş Manisa Ticaret Borsası’nda bir basın toplantısı düzenledi.

Yurttaş toplantıda ÖSYM sınavlarında da öğrencilere şeker yerine üzüm dağıtılacağını aktardı.

Yurttaş, "Projemizde haftada üç gün her çocuk için 50 gram küçük paket içinde üzüm verilmesi planlanmıştır. Üzüm taşınması, dağıtımı, saklaması kolaydır. Öğrenci bir seferde tüketmek zorunda değildir. Tüketmediği kadarını saklayıp daha sonra da tüketebilir" dedi.

KANTİNLERDE ASİTLİ İÇECEK YOK

ÖSYM sınavlarında öğrencilere kalem, silgi ve şeker dağıtımınında artık şeker yerine üzüm verileceğini belirten Yurttaş,"Şeker yerine doğal ve beyin için hazır enerji olan kuru üzüm verilmesi daha uygundur. Bu yüzden şeker yerine kuru üzüm verilecek. Bu projeyi de en yakın zamanda hayata geçireceğiz. Okullarımızda artık kantinlerde asitli içecekler satılmıyor. Bu iyi bir gelişmedir. Ancak, çocuklarımızın beslenmesi ve enerji ihtiyacının karşılanması için okul kantinlerinde süt, kuru üzüm satışı yapılmalıdır. Hazırladığımız ve başbakanımıza sunduğumuz projenin Manisa İl Kongresinde açıklanması ilimizde büyük bir sevinç oluşturmuştur. Üzüm yetiştiricilerimize ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum." diye konuştu. 


Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2015, 17:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hun
Hun - 6 yıl Önce

diren seker

SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327