ÖSYM tercih kılavuzunda değişiklik!

ÖSYM internet adresinden, ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nda değişiklik yapıldığını duyurdu. Tercihini değiştirmek isteyen adaylar tercih süresince işlemlerini yapabilecekler.

ÖSYM tercih kılavuzunda değişiklik!

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 7 Temmuz'da başlayan ÖSYS tercih işlemleri, 17 Temmuz'da sona erecek. ÖSYM’nin "www.osym.gov.tr" internet adresinden yayımlanan ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nda bazı değişiklik, düzeltme ve eklemeler yapıldı.

ASKERİ TIP FAKÜLTESİ PROGRAMLARI

Buna göre, Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nin talebi üzerine, 154. koşula, 11074 tür kodlu "Askeri Lise" ibaresi eklendi. Bu okul türünden mezun olanlar veya olacaklar 104610037 ve 104610046 kodlu Askeri Tıp Fakültesi programlarını tercih edebilecek.

BURS DUYURULARI

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu’nun (TÜBİTAK) talebi üzerine, TÜBİTAK tarafından Temel Fen ve Sosyal Bilimler alanında verilecek burslara ilişkin duyuru metnine kılavuzda yer verildi.

Kılavuz yeni haliyle ÖSYM’nin internet adresinden yayımlandı. Bu değişiklikler nedeniyle tercihlerini düzenlemek isteyen adaylar, tercih süresi içinde değiştirebilecek. Adayların tercihlerini yaparken, kılavuzda yapılan düzenlemelere ve değişikliklere dikkat etmeleri gerekiyor. Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2014, 10:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327