Otizm Orkestrası Ve Korosu’ndan Unutulmaz Gece

İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu, düzenlenen konserde izleyenleri kendilerine hayran bıraktı. Anaokulundan üniversiteye kadar farklı yaş gruplarından otizmli çocukların yer aldığı koro, sahne performansıyla izleyenlere keyifli anlar yaşattı.Her...

Otizm Orkestrası Ve Korosu’ndan Unutulmaz Gece
İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu, düzenlenen konserde izleyenleri kendilerine hayran bıraktı. Anaokulundan üniversiteye kadar farklı yaş gruplarından otizmli çocukların yer aldığı koro, sahne performansıyla izleyenlere keyifli anlar yaşattı.
Her biri birbirinden yetenekli çocuk ve gençlerden oluşan İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu Konak Belediyesi’nin destekleriyle, Dr. Selahattin Akçiçek Eşrefpaşa Kültür Merkezi Avni Anıl Salonu’nda konser düzenledi. Otistik Çocukları Koruma ve Yönlendirme Derneği (ODER) ile Müzik ve Otizm Oluşumu işbirliğinde kurulan ‘İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu’ söylediği Türkçe ve yabancı şarkılarla geceye katılanları kendilerine hayran bıraktı. Konserde Türkçeye de Macera ismiyle adapte edilen ‘Sway’ isimli İngilizce parçayla büyük alkış alan Alptuğ Atay (16) gecenin en beğenilen performanslarından biri oldu.
Müzik öğretmeni Orçun Berrakçay, iki yıl önce dört otizmli çocukla kurdukları İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu’nun, bugün 30 üyeye ulaştığını belirterek, “Koromuzda anaokulundan üniversiteye kadar her yaştan otizmli çocuğumuz var. İçlerinden bazıları güzel sanatlar lisesi müzik bölümü öğrencisi. 2 yıldır gönüllü olarak sürdürdüğümüz çalışmalarımız çok başarılı geçiyor. Hem aileler hem çocuklar hem de biz çok mutluyuz” diye konuştu.
ODER Başkan Yardımcısı Yeşim Zorlu ise, “İmkanlarımız olduğunda çocuklarımızın neler yapabileceklerini gösterdik. Onları hayata katmak için desteğe ihtiyacımız var” dedi. Zorlu, Alsancak’taki Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nin bir salonunu provalar için koroya açılmasını sağlayan Başkan Pekdaş’a teşekkür plaketi sunarak teşekkür etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327