Oto Tamircilerinden Sürücülere Araçlara Kışlık Bakım Uyarısı

Yozgat’ta oto tamir bakım servisleri ustalarından Hacı Laleli, kış mevsimi gelmeden sürücülerin araçlarının kışlık bakımlarını yaptırmaları konusunda uyardı.Yozgat 100. Yıl Sanayi esnaflarından Hacı Laleli, Ekim ayı ile birlikte...

Oto Tamircilerinden Sürücülere Araçlara Kışlık Bakım Uyarısı
Yozgat’ta oto tamir bakım servisleri ustalarından Hacı Laleli, kış mevsimi gelmeden sürücülerin araçlarının kışlık bakımlarını yaptırmaları konusunda uyardı.
Yozgat 100. Yıl Sanayi esnaflarından Hacı Laleli, Ekim ayı ile birlikte Yozgat’ta havaların soğumaya başladığını belirterek, “Sürücülerimiz araçlarının erkenden kışlık bakımlarını yaptırmaları kendileri açısından çok önemlidir. Kışlık bakımda aracın antifriz ayarlaması yapılır, hava filtresi, bujileri, yağı, suyu, fren tertibatı kontrol edilir, dizel araçlarda enjektör ayarının kışlık bakım sırasında mutlaka kontrol edilmesi gerekir. Hava filtresi ve bujilerin bakımı ise yakıt ekonomisi açısından büyük önem taşımaktadır. Araç sahipleri, bu bakımı ihmal edip sonraya bırakırlarsa daha sonra yüksek fatura ödeyerek kışlık bakım yaptırmak zorunda kalabilir. O yüzden vatandaşlarımız kendi can ve mal güvenliği ve başkalarının can güvenliği için mutlaka araçlarının kışlık bakımını yaptırsın" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327