(ÖZEL HABER) AVRUPA ŞAMPİYONLARI YUVAYA DÖNDÜ

Avrupa Kulüplerarası Kros Şampiyonu olan Darıca Belediyesi Eğitim ve Spor Kulübü sporcuları evlerine döndü.İspanya’da düzenlenen Avrupa Kulüplerarası Kros Şampiyonası’nda şampiyon olarak altın madalya kazanan Darıca Belediyesi Eğitim...

(ÖZEL HABER) AVRUPA ŞAMPİYONLARI YUVAYA DÖNDÜ
Avrupa Kulüplerarası Kros Şampiyonu olan Darıca Belediyesi Eğitim ve Spor Kulübü sporcuları evlerine döndü.
İspanya’da düzenlenen Avrupa Kulüplerarası Kros Şampiyonası’nda şampiyon olarak altın madalya kazanan Darıca Belediyesi Eğitim ve Spor Kulübü sporcuları evlerine döndü. Darıcalı vatandaşlar tarafından meşaleler ile karşılanan sporcuları Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, tek tek tebrik etti. Avrupa’dan altın madalya ile dönen sporcular için Darıca’da davullu zurnalı eğlence düzenlendi. Büyük coşku yaşanan ilçede sporcular da şampiyonluğu memleketlerine getirmiş olmanın gururunu yaşadı.
ŞÜKRÜ KARABACAK: "ŞAMPİYONLUĞUMUZ DARICA’YA HAYIRLI OLSUN"
Sporcuları teker teker kutlayan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, “Spora vermiş olduğumuz, gençliğe vermiş olduğumuz hizmetlerin karşılığını bir bir almak bizleri fevkalade mutlu etmekte. Tabii bizim geçmişteki spordan gelme kişiliğimizle birlikte artık hizmeti her alanda sürdürüyoruz. Gençlerimizle birlikte, sporcularımızla birlikte, kurmuş olduğumuz Darıca Belediyesi Eğitim ve Spor Kulübümüzün geçtiğimiz yıl Avrupa Şampiyonu olmuş olması, bu yıl da şampiyonluğu tekrar etmiş olması kalıcı bir çalışmanın karşılığını almış olduğumuzu gösteriyor. Ben başta kulüp başkanımız olmak üzere bütün teknik heyetimizi, antrenörlerimizi ve sporcularımızı canı gönülden tebrik ediyorum, kutluyorum, gözlerinden öpüyorum. Sadece takım şampiyonluğu olarak değil, ferdi olarak da sporcumuz bireysel anlamda da şampiyonluğu kazandı. Takım halinde de ikinci defa şampiyon olmak apayrı bir duygu. Tabii sosyal, kültürel, sportif, sanatsal, her anlamda hizmet etmek lazım. Bütün insanlarımızın doğumundan ölümüne varıncaya kadar hizmetindeyiz. Zaten sloganımız da belli, ‘Hizmet gönül işidir.’ Şampiyonluğumuz Darıca’ya hayırlı olsun, Kocaeli’ne hayırlı olsun” dedi.
KARAGÖZ: "TAKIM HALİNDE GERÇEKTEN ÇOK EMEK SARF ETTİK"
Müsabakalarda ipi göğüsleyerek takımına şampiyonluğu getiren takım kaptanı Ramazan Karagöz, “Kış, kar demeden hocamızla birlikte çok emek verdik. Takım halinde gerçekten çok emek sarf ettik. Şükrü başkanımız da çok emek verdi. Mustafa hocamız da, Mehmet Şiringülen de, gerçekten emeklerimizin karşılığını aldık. Çok heyecanlıyım. Artık ne diyeceğimi bilmiyorum. Takım halinde çok mutluyuz. Parkur çok zorluydu. Yağmur yağmıştı, çamurluydu. Gerçekten de çok zordu. Kendi kulübüm adına çok mutluyum” şeklinde konuştu.
ÖZTÜRK: "HEM TAKIM OLARAK HEM DE FERDİ OLARAK ŞAMPİYON OLDUK"
Kulüp Başkanı Mustafa Öztürk ise, önemli bir başarıya imza attıklarını ifade ederek, “Sporcularımıza, teknik heyetimize, belediye başkanımıza ve bütün Darıcamıza hayırlı olsun. Bu gerçekten önemli bir şampiyonluk. Hem takım olarak hem de ferdi olarak şampiyon olduk. Ben öncelikle Darıcamıza, Kocaelimize ve Türkiye’mize hayırlı olsun diyorum. Bundan sonraki başarılarda da, inşallah böyle destekler olduğu sürece, bu genç kardeşlerimizin yanında bu arkadaşlarımız olduğu sürece inşallah başarıları devam edecektir. Bizi bu akşam bu yağmurun altında yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327