(özel Haber) Emekli Maaşını İpotek Ettirerek Yaptırdığı Hastane Çürümeye Terk Edildi

Balıkesir’in Gönen ilçesinde, 1993 yılında inşaatına başlanan Nihat Kaban-Nazif Kara Engelsiz Yaşam Evi inşaatı çürümeye terk edildi.21 yıl önce Gönen Sakatlar Derneği Başkanı Nihat Kaban tarafından engelli hastanesi olarak yapılması...

(özel Haber) Emekli Maaşını İpotek Ettirerek Yaptırdığı Hastane Çürümeye Terk Edildi
Balıkesir’in Gönen ilçesinde, 1993 yılında inşaatına başlanan Nihat Kaban-Nazif Kara Engelsiz Yaşam Evi inşaatı çürümeye terk edildi.
21 yıl önce Gönen Sakatlar Derneği Başkanı Nihat Kaban tarafından engelli hastanesi olarak yapılması maksadıyla dernek adına satın alınan 2 bin metrekarelik arsa üzerine inşa edilmeye başlanan engelli rehabilitasyon merkezi yüz üstü kaldı. Gönen Sakatlar Derneği üyesi Ahmet Kabakoğlu, yaklaşık vatandaşlar tarafından yapılan bağışlarla binanın temelinin atılarak zemin katının inşa edildiğini söyledi. İnşaatın maddi imkansızlıklar yüzünden durmasının ardından Dernek Başkanı Nihat Kaban’ın emekli maaşını ipotek ettirerek bir bankadan kredi çektiğini ve binanın 1. katını da tamamladığını belirten Kabakoğlu, "Binanın kalan katları ise İstanbul’da ikamet eden Ahmet Yaşar Arslan isimli hayırsever vatandaş tarafından yapıldı. Daha sonra tapusu federasyonda olan bina, tamamlanabilmesi için, İstanbul’da bulunan bir firmaya 29 yıllığına yap işlet devret modeli ile devredildi. Binayı alan firma inşaatın yaklaşık yüzde 80’lik bölümünü tamamladı. Ama iki yıldır bina ile ilgilenen yok. Elektrik kabloları ve ısıtma sitemi kolektörleri ile çeşmeler çalındı" dedi.
Binanın tesisat işlerini yapan Necmettin Yalım ise, kendilerinin ve bazı kişilerin merkezi İstanbul’da bulunan firmadan alacaklı olduğunu iddia etti. Yalım, ilçede vatandaşların bağışları ile yapılan engelli hastanesinin bir an önce tamamlanması gerektiğini belirterek, "Binanın giriş katında bulunan camlar hırsızlar tarafından kırılarak içinde bulunan elektrik kabloları çalınıyor. Elektrikçiler tarafından çekilen elektrik hatları sökülüyor. İçerisinde bakır olmayan anten kabloları ise söküldükten sonra atılıyor" diye konuştu.
Hırsızların yaklaşık 50 bin lira civarında zarar verdiği öğrenildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327

banner330