(özel Haber) Sahil Yolu “ölüm Yolu” Olmaktan Çikiyor

Zonguldak’ın Kilimli ilçesine bağlı Türkali ile Göbü köyü arasında kalan ve “Ölüm Yolu” olarak anılan sahil yolunda artık sona yaklaşıldı.Sürücülerin korkulu anlar yaşadığı Zonguldak’ı Filyos’a bağlayan sahil yolu bitme...

(özel Haber) Sahil Yolu “ölüm Yolu” Olmaktan Çikiyor
Zonguldak’ın Kilimli ilçesine bağlı Türkali ile Göbü köyü arasında kalan ve “Ölüm Yolu” olarak anılan sahil yolunda artık sona yaklaşıldı.
Sürücülerin korkulu anlar yaşadığı Zonguldak’ı Filyos’a bağlayan sahil yolu bitme aşamasına geldi. Geçtiğimiz Mayıs ayında başlayan çalışmalarda yüklenici firma tarafından ilk önce dar olan yerler iş makineleri yardımıyla tıraşlandı. Genişletme çalışmalarından sonra duvar örme işi yapan firma gelerek bölgede duvar örmeye başladı. Filyos ile Zonguldak’ı birbiriyle bağlayan yolda bu yıla kadar çok sayıda ölümlü kazalar yaşanmasına rağmen yapılan yol kapatma eylemlerinden sonra yol çalışması başlatıldı. Ayrıca yine geçtiğimiz yıllarda yaşanan bir kazada Filyos-Zonguldak arası yolcu taşımacılığı yapan otobüsün bu yoldan geçmesi sonucunda Muslu’da kaza yaptıktan sonra devrilmesinin ardından 2 kişi ölmüş ve çok sayıda kişi yaralanmıştı. Ayrıca bu kazalardan sonra yine aynı yol olan “Ölüm Yolu”nda yaşanan olaylardan sonra köy halkı yolu kapatarak eylem yapmış ve seslerini yetkililere duyurmuştu. Yetkiler daha sonra bu yapılan eylemleri göz önünde bulundurarak kısa zamanda bu yola başlandı. Yapılan yol çalışmaları son hızla devam ederken, genişletme çalışmaları tamamlandı.
“ŞOFÖRLERİMİZ RAHAT EDECEK, DUVAR İŞİ BU YIL SONUNDA BİTECEK”
Geçtiğimiz günlerde genişletme çalışmalarının ardından yüklenici firma tarafından duvar örme işine başlandı. Duvar örme işinin bu yıl sonuna kadar devam edeceği kaydedilirken, iş bittikten sonra yolun stabilize edileceği ve daha sonrada bariyerlerin yapılacağı ayrıca yolun belirli kısımlarını da uyarı ve ikaz levhaları yerleştirileceği kaydedildi. Duvar örme işini yürüten yüklenici firma yetkililerinden Şemsettin Çelebi şöyle konuştu:
“Yolun eski hali çok kötüydü. Biz burada genişletme çalışması bitti. Duvarcılarımız 6 metre yüksekliğinde duvar örüyor. Bu yılın sonuna kadar duvar örme işimiz bitecek. Şoförlerimiz rahat edecek. Çalışmalarımız devam ediyor.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327