Özerklik operasyonunda birçok göz altı var!

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde geçtiğimiz günlerde "Öz yönetim" ilan eden DBP ve Sur Belediyesi Eşbaşkanları, sabah saatlerinde düzenlenen eş zamanlı operasyonla gözaltına alındı.

Özerklik operasyonunda birçok göz altı var!
Diyarbakır'ın Sur ilçesinde geçtiğimiz günlerde "Öz yönetim" ilan eden Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) ve Sur Belediyesi Eşbaşkanları, sabah saatlerinde Terörle Mücadele Şube ekiplerinin düzenledikleri eş zamanlı operasyonla gözaltına alındı.

DÜĞMEYE BASILDI

Edinilen bilgilere göre, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde "Özyönetim" ilan edilen ilçede olaylar çıkmıştı ve polis ile gruplar arasında çatışmalar yaşanmıştı. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Terörle Mücadele ekipleri, bugün sabah saatlerinde operasyon için düğmeye bastı.

EŞ BAŞKANLARA OPERASYON


Eş zamanlı olarak yapılan operasyonda Diyarbakır'ın merkez Sur ilçe Belediyesi Eşbaşkanları Seyid Narin, Fatma Şık Barut, DBP Sur ilçe Eşbaşkanı Ali Rıza Çiçek ve DBP meclis çalışanı Güneş Ölmez ile çok sayıda partili sabah saatlerin de evlerine düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

İlçede, polis ekipleri yoğun güvenlik önlemi aldı.

ERDOĞAN "BEDEL ÖDERLER" DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan DBP'nin özerklik ilan etmesiyle ilgili soruya "Ağır bir bedel öderler. Hem yasal bir bedel öderler hem diğer tür bir bel öderler" yanıtını vermişti. 
Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2015, 09:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327