banner333

Özkök ve Yalman Balyoz'da tanık olacak

Yeniden görülen Balyoz Davasında mahkeme, eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök ve Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman'ın tanık olarak dinlenilmesine karar verdi.

Özkök ve Yalman Balyoz'da tanık olacak
ÖZKÖK VE YALMAN 10 KASIM'DA HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK

Yeniden görülen Balyoz davasında mahkeme, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Hilmi Özkök ve Kara Kuvvetleri Komutanı Emekli Orgeneral Aytaç Yalman'ın tanık olarak dinlenilmesine karar verdi. Özkök ve Yalman, 10 Kasım'daki duruşmasında dinlenecek.

KASAPTAKİ ETE SOĞAN DOĞRAMAM DEMİŞTİ

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Hilmi Özkök Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) Balyoz davası ile ilgili kararını değerlendirirken yeniden yargılama durumunda, mahkeme heyetinden kendisine tanık olarak davet gelmesi halinde gidip gitmeyeceği sorusuna da “Gitmemek olur mu? Kim olursanız olun davet gelirse gitmek mecburiyetiniz var. Gitmezseniz zorla götürürler. Ama şunu bilin ki, böyle bir davet geldiğinde ben gönülden, seve seve giderim" yanıtını verdi. Özkök, davet edilmesi durumunda nasıl bir ifade vereceği sorusuna da, “Biliyorsunuz benim bir lafım var, siz basın mensuplarının çok kullandığı, ‘kasaptaki ete soğan doğranmaz’ diye. O nedenle çağrılmadan, bir davet gelmeden, bir şey söylemem ne doğru, ne de yakışık olur” yanıtını verdi.Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2014, 17:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner322

banner326

banner327