Paraşüt Eğitmeni, Metrelerce Yüksekten Yere Çakildi

Milas’ta yamaç paraşütü eğitmenliği yapan bir kişi, atlayış yaptığı sırada rüzgarın tersten esmesi nedeniyle metrelerce yüksekten ormanlık alana düştü. Kırık kolla 200 metre yürüyen paraşütçü, UMKE ekipleri tarafından kurtarıldı.Milas’a...

Paraşüt Eğitmeni, Metrelerce Yüksekten Yere Çakildi
Milas’ta yamaç paraşütü eğitmenliği yapan bir kişi, atlayış yaptığı sırada rüzgarın tersten esmesi nedeniyle metrelerce yüksekten ormanlık alana düştü. Kırık kolla 200 metre yürüyen paraşütçü, UMKE ekipleri tarafından kurtarıldı.
Milas’a bağlı Ören Mahallesi’nde bulunan Alatepe’de paraşüt kazası yaşandı. Edinilen bilgiye göre iki arkadaşıyla birlikte atlayış yapmak amacıyla Alatepe’ye çıkan paraşüt eğitmeni Zayim Cemal Altay, atlayışını yaptıktan sonra yaşanan bir olumsuzluk nedeniyle irtifa kaybetmeye başladı. Paraşüt eğitmeni Altay, bir süre sonra hızla ormanlık alana düştü. Arkadaşlarının durumu fark etmesiyle birlikte arama-kurtarma operasyonu başlatıldı.
KIRIK KOLLA 200 METRE YÜRÜDÜ
Ulusal Medikal Güvenlik Ekipleri (UMKE) ve jandarma ekiplerinin katıldığı operasyonla ormanlık alanda yaralı olarak bulunan Altay, yaklaşık bir saat süren operasyonun ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı. Ekiplerin başarılı operasyonuyla 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan 57 yaşındaki paraşüt eğitmeninin düştüğü noktadan kurtulmak için yaklaşık 200 metre mesafeyi yürüdüğü ve bu sırada kurtarma ekipleriyle karşılaştığı öğrenildi. Düşmenin etkisiyle vücudunun çeşitli yerlerinden darbe alan Altay’ın sağ kolunda kırık oluştuğu ancak şu an itibarıyla hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327