Pasinler’de Cenazeler İbrahim Hakkı Hazretleri Cami’nden Kaldırılacak

Pasinler Belediyesi önemli bir projeyi daha hayata geçiriyor. İbrahim Hakkı Hazretleri Cami yanında yapılan meydan çalışmasıyla cenazeler artık buradan kaldırılacak.İbrahim Hakkı Hazretleri Cami yanında çalışmaların başladığını ifade...

Pasinler’de Cenazeler İbrahim Hakkı Hazretleri Cami’nden Kaldırılacak
Pasinler Belediyesi önemli bir projeyi daha hayata geçiriyor. İbrahim Hakkı Hazretleri Cami yanında yapılan meydan çalışmasıyla cenazeler artık buradan kaldırılacak.
İbrahim Hakkı Hazretleri Cami yanında çalışmaların başladığını ifade eden Pasinler Belediye Başkanı Ünsal Sertoğlu, 500 m2lik alanda yapılan çalışma sayesinde artık cenaze namazlarının daha rahat kılınacağını, ilçede cenazeler büyük çoğunluğunun burada kılındığından dolayı ve insanlarımız cenazelerine daha uygun ortamda kaldırmaları için bu çalışmayı yaptığını söyledi.
Diğer cami önlerinden kaldırılan cenazelerden dolayı trafiğin aksadığını belirten Başkan Sertoğlu, İbrahim Hakkı Hazretleri Cami yanında yapılan meydanla hem trafik sorununu çözmüş olacaklarını, araçsız olan hemşerilerimize belediye olarak araç tahsis edilmektedir. Yinede yürüyerek mezarlığa gitmek isteyen vatandaşlarımız için yaptığımız meydan mezarlığa da yakın olduğundan dolayı İbrahim Hakkı Hazretleri Cami yanını seçtiklerini ifade etti.
Başkan Sertoğlu, son olarak yapılan çalışmanın en kısa zamanda tamamlanarak halkın hizmetine sunulacağını belirtti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327