Paü Rektörü Prof Dr. Hüseyin Bağcı:

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, mezuniyet belgeleri için sakalsız ve başörtüsüz fotoğraf istendiğine dair haberlere tepki göstererek, “Olay rektörlük seçimleri öncesi bir dünya üniversitesi olma yolunda hızla...

Paü Rektörü Prof Dr. Hüseyin Bağcı:
Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, mezuniyet belgeleri için sakalsız ve başörtüsüz fotoğraf istendiğine dair haberlere tepki göstererek, “Olay rektörlük seçimleri öncesi bir dünya üniversitesi olma yolunda hızla mesafe kateden Pamukkale Üniversitesi’ndeki gelişmeleri engellemek fitne ve kumpas yoluyla yaklaşan seçim sürecini etkilemeye yöneliktir” dedi.
Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, mezuniyet belgeleri için sakalsız ve başörtüsüz fotoğraf istendiğine dair haberlerle ilgili bir açıklama daha yaptı. Bağcı, “Bütün özgürlüklerin ilk ve en önemli eşiği başörtüsü özgürlüğüdür. Bu bağlamda üniversitemizde öğrencilerimiz, öğretim üyelerimiz ve çalışanlarımız inançlarının gereğini yerine getirmektedirler. Söz konusu haberde yer alan geçmiş dönemde hazırlanmış ve geçersiz olan belgede, başörtüsüz ve sakalsız fotoğraf istendiği ibaresi yer almaktadır. Oysa üniversitemiz diplomalarında fotoğraf bulunmamaktadır. Gerek mezuniyet belgesinde gerekse diplomalarımızın hazırlanmasında, fotoğraf istenmemektedir. Olay rektörlük seçimleri öncesi bir dünya üniversitesi olma yolunda hızla mesafe kateden Pamukkale Üniversitesinde ki gelişmeleri engellemek fitne ve kumpas yoluyla yaklaşan seçim sürecini etkilemeye yöneliktir. Pamukkale Üniversitesi Senatosunun 07.05.2013 tarih ve 5/10 sayılı Senato kararımızda Pamukkale Üniversitesi Diploma, Geçici Mezuniyet Belgesi ve Diğer Belgelerin Düzenlenmesi ve Teslimine İlişkin Yönerge yeniden düzenlenmiş ve Fotoğraf istenmemesine karar verilmiştir. Üniversitemizin başörtülü öğretim üyesi, memur ve öğrencileri de dahil olmak üzere 60 bin kişilik Pamukkale Üniversitesi ailesi olarak olayı şiddetle kınıyor, kamuoyuna her türlü fitne ve kurulan bu kumpasa karşı mücadeleden kaçmaksızın dimdik duracağımızı saygıyla duyuruyoruz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327