Paü’de Türkü Gecesi

24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Türk Halk Müziği Topluluğu Kongre Kültür Merkezi’nde konser verdi.Konsere Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selahittin Özçelik, Genel Sekreter...

Paü’de Türkü Gecesi
24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Türk Halk Müziği Topluluğu Kongre Kültür Merkezi’nde konser verdi.
Konsere Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selahittin Özçelik, Genel Sekreter Prof. Dr. Kenan Çoyan ve çok sayıda davetli katıldı. Pamukkale Üniversitesi öğrencileri ve öğretim üyelerinden oluşan koronun şefliğini Öğretim Görevlisi Zuhal Feray Şenkibar yaparken, konuk öğretmenler de koro üyeleriyle birlikte birbirinden güzel eserleri seslendirdi.
Denizlili türkücü Ümit Eren de koro üyeleri ile birlikte sahne alarak sazı ve sesiyle izleyenleri büyüledi. “Bugün Ayın Işığı”, “Çay Elinden Öteye”, “Neredesin Sen“ gibi bir çok türküyü seslendiren koro, konser sonunda “Hoş Gelişler Ola” türküsüyle katılımcıları coşturdu.
PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı konser sonunda Şef Zuhal Feray Şenkibar’a çiçek vererek teşekkür etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327