Penis şeklindeki jelibon tepki çekti

Yeni Zellanda'nın Güney adası'nda ünlü bir markanın erkek cinsel organı şeklinde jelibon üretmesi ebeveynleri isyan ettirdi. Şirket gelen şikayetler üzerine jelibonları toplatma kararı aldı.

Penis şeklindeki jelibon tepki çekti

The New Zeland Herald gazetesinin haberine göre Dragon Sweets markası altında piyasaya sürülen jelibonlar, Barrie Aburn'un çocukları, Cadence (8), Rhianna (6) ve Payton(5) babalarının doğumgünü için ona bir torba jelibon almasıyla ortaya çıktı. Aburn'un birlikte yaşadığı eşi Jacqui Hawkins'in gelen torbaya göz atması üzerine ortaya çıkan skandal kısa sürede büyük tepki çekti.

Duch Rusk firmasından yönetici Willem Van de Geest, 6 hafta önce Çin'den 7200 paket jelibon ithal ettiklerini ve bu jelibonların bölgedeki yerel marketlere dağıtıldığını söyledi. İki hafta sonra ürünlerden benzer şikayetler geldiğini söyleyen firma yetkilisi, ürünlerin içeriğinden haberdar olmadıklarını söyledi.Bu skandal karşısında tüketicilerden özür dileyen firma yetkilisi, 25 senedir ithalat yaptıklarını ve böyle 'rahatsız edici' bir olayla ilk kez karşılaştıklarını söyledi. Firma rahatsız edici olaya maruz kalan tüketicilere tek tek özür mektubu yolladı, paralarını iade etti ve skandal ürünü piyasadan toplattı.

Orjinal olarak İngiltere'de tasarlanan bu tip ürünler Asya ülkelerinde rahatsız edici olarak görülmüyor. Çünkü Uzakdoğu kültüründe,erkek cinsel organı sağlığın, doğurganlığın ve bereketin simgesi olarak görülüyor. 


Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2014, 18:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327