Pennsylvania'daki FETÖ kampında polis hareketliliği!

Son dakika! ABD polisinin Pennsylvania eyaletinde bulunan FETÖ kampının etrafını sardığı ve kampta meydana gelen bir olayla ilgili soruşturma yürüttüğü belirtildi. Eyalet polisinin bir süre sonra kamptan ayrıldığı ve konuyla ilgili ilerleyen saatlerde bir açıklama yapacağı belirtildi

Pennsylvania'daki FETÖ kampında polis hareketliliği!

ABD'nin Pennsylvania eyaletinde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü ( FETÖ) kampında meydana geldiği bildirilen bir olayı araştırmak üzere kampın etrafını polisin sardığı belirtildi.

FETÖ kampının yer aldığı Saylosburg bölgesinde yaşayan ve çiftçilik yapan bir Amerikalı, kampta polisin bir soruşturma yürüttüğünü AA muhabirine teyit etti.

Polisin "silahlı bir kişiyle ilgili olarak bir soruşturma yürüttüğünü" öğrendiğini anlatan Amerikalı, kampın etrafında çok sayıda eyalet polisine ait araç bulunduğunu ve kampın üzerinde de bir polis helikopterinin dolaştığını aktardı.

Öte yandan Pennsylvania yerel medyasında çalışan bazı gazeteciler de olay yerinden paylaştıkları fotoğraflarla kampın etrafındaki polis hareketliliğini aktardılar. Brianna Strunk adlı gazeteci, Twitter paylaşımında "polisin, içeride meydana gelen bir olayı" araştırdığını ifade etti. Nocel Walters adlı gazeteci ise "yerel halkın, polisin siyah giyimli ve silahlı bir kişiyle ilgili soruşturma yürüttüğünü" söylediğini dile getirdi.

Yerel WNEP-TV muhabiri Carmella Mataloni, BBC Türkçe'ye, eyalet polisinin hiçbir bilgi vermeden yerleşkeden ayrıldığı ve ilerleyen saatlerde olayla ilgili bilgi verileceğini duyurduğunu aktardı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327