Perihan Mağden'in Cem Garipoğlu hakkında skandal yazısı

Münevver Karabulut zanlısı Cem Garipoğlu geçen hafta intihar etmesi sonucu Taraf Gazetesi'nin yazarı Perihan Mağden köşe yazısında Cem Garipoğlu'na haksızlık etmişiz, eğri oturup doğru konuşalım diye yazdı.

Perihan Mağden'in Cem Garipoğlu hakkında skandal yazısı
Perihan Maden, geçtiğimiz hafta intihar eden Cem Garipoğlu hakkında skandal bir yazıya imza attı.

“Cem Garipoğlu’nun Türklük Halleri ve akıl sağlığıyla bu dünyaya yerleşememe sınavı” başlıklı köşe yazısında Mağden, “Cem Garipoğlu’na haksızlık ettik, eğri oturalım doğru konuşalım” dedi. Yazı sosyal medyanın da gündemine otururken, büyük tepki topladı.

Mağden’in yazısı şöyle:
Biz Cem’e haksızlık yapmışız! Avukatının başından beri dediği gibi, ruh sağlığının yerinde olup olmamasını kat’i surette kâle almamışız, demek ki. 17 yaşında bir oğlanın (tamam gencecik, güzelim bir kızı öldürdü) yanında yer almamız gerektiği kadar yer almamışız. İki kurbanın olduğu bir hadiseyle karşı karşıya olduğumuzun–

Eğri oturup doğru konuşalım: Bu cinayet ABD’de işlenseydi, Cem (en fazla) beş yıl üç ay falan akıl hastanesinde yatıp, “tedavisi tamamlandı” kararıyla, şartlı olarak tahliye edilirdi. Çok küçüktü âşık olduğu kızı öldürdüğünde. Ve Münevver’in anneliğinden, kendini öldürmüş Cem’in anneliğine evrilirken söyleyeceğim bir çift söz daha var: Cem Türkiye’ye, Türk İlişkileri’ne, bu cangıldaki oyunlara hazır değildi.

Hazırlıksız yakalandığı bir oyunda/ hayatta, hem Münevver’i, hem kendini yok etti. Cem’in babası, TMSF mallarına el koyup da kendini hapiste bulunca , “Oğlum yurt dışında dil öğrensin, burada okumak yerine”, diye ilginç bir karara varıyor. Yolluyorlar Cem’i. Böylece Rusya’da Rusça, İspanya’da İspanyolca, Çin’de Çince filan öğrenerek 12 yaşından 17 yaşına kadar yurt dışında dolaşan/ yaşayan Cem, döndüğünde bu acayip Türkiye’ye, Türk Tipi İlişkiler’e hazır mıdır sizce?

Yoksa alt üst mü olmuştur? Ne buralıdır, ne buradan değil. Ne anlıyordur, ne de anlamadığının dahi ayırdına varabiliyordur.

Ben, yarım yüzyıldır buradayım; her gün tökezliyorum, her gün cinai hislere kapılıyorum, her gün bu denli çok yalan söyleyen ve tüm bu yalanları zevk alarak, iştahla, neşe içinde söyleyen insanlara karşı kendimi çaresiz ve kuşatılmış hissediyorum.
İntihardan sonra, Münevver Karabulut’un ailesi Cem’in kendini öldürdüğüne inanmıyor, “Parası var, başkasının cesedini gömmüşlerdir onun yerine” şüphesiyle avukatlarını yolluyor. Soruşturma, kanıt talep ediyor. Hakikat şu ki; Münevver’in ailesi intikama doymuyor. 


Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2014, 12:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
demokrat
demokrat - 6 yıl Önce

ağzına sağlık evet o bir katildi ama diğer katillerden hep farklı muamele gördü negatif şimdide aile işkence ediyorlar yo dna testi intikamın bu kadarıda fazla karabulut ailesi

SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327