Pişmiş Toprak Eserleri Ortaya Çikiyor

Tepebaşı Belediyesi tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu tüm hızıyla devam ederken, sanatçıların kente armağan edeceği eserler de ortaya çıkmaya başladı.Belediyeden yapılan açıklamada,...

Pişmiş Toprak Eserleri Ortaya Çikiyor
Tepebaşı Belediyesi tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu tüm hızıyla devam ederken, sanatçıların kente armağan edeceği eserler de ortaya çıkmaya başladı.
Belediyeden yapılan açıklamada, 15 gün sürecek sempozyum boyunca kentin çeşitli bölgelerinde yerini alacak olan eserlerin ortaya çıkmaya başladığı belirtildi.
“6 Türk 5 yabancı pişmiş toprak sanatçısının özenle çalışarak ortaya çıkardığı eserler vatandaşların da büyük ilgisini çekiyor” denilen açıklamada, “Sempozyum alanını gezen yurttaşlar, bir yandan kent sokaklarını renklendiren eserlerin nasıl ortaya çıktığını görme fırsatı buluyorlar, bir yandan da sanatçılar ile sohbet ediyorlar. Böyle Eskişehir’in en önemli sanatsal ve kültürel etkinliklerinden biri olan Pişmiş Toprak Sempozyumu kent ile özdeşleşmiş oluyor” ifadeleri kullanıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327