PKK'dan flaş açıklama

PKK'nın silahlı kanadı HPG, dün gece Bingöl'de aralarında İl Emniyet Müdürü Atalay Ürker'in de bulunduğu polislere yönelik silahlı saldırıya ilişkin açıklama yaptı. Örgüt yaptığı açıklamada; Abdullah Öcalan'ın verdiği süreye uyduğunu ve eylem düzenlemediklerini açıkladı.

PKK'dan flaş açıklama

Saldırının HPG tarafından düzenlenmediği ileri sürülen açıklamada, örgütün Abdullah Öcalan'ın 15 Ekim'e kadar verdiği süreye uyduğunu ve eylem düzenlemedikleri söylendi.

KCK'nın HPG'ye eylem yapma talimatı göndermediği de iddia edilen açıklamada, şöyle denildi:

"Çözüm sürecine ilişkin önderimiz başkan Apo, 15 Ekim tarihine kadar süre belirlemiştir. Bizim için bu tarih ve bu zamana kadar yaşanacak gelişmeler sonucunda siyasi irademiz KCK'nin verecği karar önemlidir. Mevcit durumda hareketimizin siyasi irade tarafından bizlere, greek devlet güçlerine gerekse de farklı yapılara karşı herhangi bir eylem yapma kararı ve talimatı verilmiş değildir. Bu nedenle güçlerimizin herhang bir eylemsel faaliyeti ve planı henüz söz konusu değildir.

Başta Bingöl olmak üzere yaşanan şiddet olayları tamamen lokal durumlar olup, HPG olarak bizimle herhangi bir ilişkisi yoktur." 


Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2014, 16:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327