PKK'nın üniversite yapılanmasına darbe

Sivas ve Mardin'de üniversiterlede PKK kadrolarına eleman kazandırmak için faaliyet yürüttükleri öne sürülen 4 kişi tutuklandı, 5 kişi aranıyor.

PKK'nın üniversite yapılanmasına darbe
ÖRGÜTTEN EMİR ALIP EYLEM YAPTILAR

Sivas Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada, PKK/KCK silahlı terör örgütünün gençlik yapılanması olan Yurtsever Devrimci Hareketi (YDG-H) içerisinde, Sivas'ta faaliyet göstererek, örgüt üst yönetiminin çağrıları üzerine eylemde bulunmak ve özellikle Cumhuriyet Üniversitesi öğrencilerinden örgütün kırsal alan kadrolarına eleman kazandırmak iddiasıyla haklarında soruşturma yürütülen C.K, S,E, ve K.A'nın yakalandığı bildirildi.

5 KİŞİ ARANIYOR

Bu kişilerin, başsavcılıkça ifadelerinin alınmasına müteakip sevk edildikleri Sivas Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi'nce tutuklandıkları belirtilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"Hakkında yakalama emri bulunan A.İ, 3 Haziran 2014 tarihinde Mardin'in Kızıltepe ilçesinde yakalanmış olup, 4 Haziran 2014 tarihinde SEGBİS üzerinden yapılan sorgusu neticesinde Sivas Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi'nce tutuklanmıştır. Diğer şüpheliler K.T, M.K, E.A, B.B. ve R.T. hakkında ise yakalama emri çıkartılmış olup aranmalarına devam edilmektedir."
Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2014, 13:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327