Plajlar Turistlere Kaldı

Okulların açılmasının ardından geçen bir iki günlük sürede Kuşadası’nda plajlar turistlere kaldı.Eylül ayı olmasına rağmen Kuşadalıların ve yerli tatilcilerin çekilmesiyle Kuşadası sahillerinde sadece yabancı turistlere rastlanıyor....

Plajlar Turistlere Kaldı
Okulların açılmasının ardından geçen bir iki günlük sürede Kuşadası’nda plajlar turistlere kaldı.
Eylül ayı olmasına rağmen Kuşadalıların ve yerli tatilcilerin çekilmesiyle Kuşadası sahillerinde sadece yabancı turistlere rastlanıyor. Türkiye genelinde hava yavaş yavaş serinlerken, Kuşadası’nda yaklaşık 32 derece sıcaklıkta, çoğunluğu İranlı, Rus, İrlandalı, Belçikalı ve Hollandalı turistler, güneşin keyfini çıkarıyor.
Son günlerde mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıkları yüzünden Kuşadası başta olmak üzere Ege sahillerinde yaz aylarındaki sıcaklıkları aratmayacak günler yaşanıyor. Kuşadası’nda özellikle su parkları ile Kadınlar Denizi, Kuştur ve Halk plajlarında denize girenlerin hemen hemen tamamı yabancı turist. Hava sıcaklığının 32, deniz suyu sıcaklığının ise 26 derece civarında olduğu Kuşadası’nda plajın ve denizin tadını çıkaran turistler, Eylül güneşinden de doyasıya yararlanıyor. Yerli turistlerle birlikte oldukça kalabalık olan plajlar, okulların başlamasının ilk haftasıyla birlikte önceki haftalara oranla daha sakin bir görünüme kavuştu.
Bu arada, plaj ve su sporları işletmeciliği yapanlar ise yerli turistin çekilmesi ile birlikte işlerin düştüğünü ama turistlere daha çok ilgi gösterdiklerini söylediler. Yabancı turistler ise Kuşadası’nın en güzel günlerinin Eylül ayında yaşandığını belirterek, deniz, kum ve güneşin keyfini yaşadıklarını ve Kuşadası’nda tatil yapmaktan sonra derece mutlu olduklarını söylediler.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327