Polis kimliğini sorunca kapıdan döndü

Bursa’da kendisini polis olarak tanıtıp hesaplarının terör örgütünün eline geçtiği bahanesiyle kandırdığı kişinin kapısına kadar giden dolandırıcı, ev sahibinin "polis kimliğini göster" demesi üzerine kaçtı.

Polis kimliğini sorunca kapıdan döndü
 Edinilen bilgiye göre, Mudanya ilçesi Güzelyalı Mahallesi’nde ikamet eden N.Z. (52) isimli bayanının cep telefonundan arayıp kendisini polis olarak tanıtan kimliği belirsiz dolandırıcı, "bankada bulunan tüm hesaplarının terör örgütünün eline geçtiğini" şahısları yakalamak üzere olduklarını belirterek N.Z.’den "bankada ne kadar parası varsa evine gelecek olan polis memuruna vermesini" istedi. Bunun üzerine bankaya giden N.Z. hesabında bulunan 15 Bin Euro’yu çekip eve geldi.
Bir süre sonra eve gelen dolandırıcı çetesinden bir kişi, parayı kendisine vermesi gerektiğini söyledi. Ancak şahsın hareketlerinden şüphelenen N.Z., sahte polisten polis kimliğini göstermesini istedi. Polis kimliğini gösteremeyen dolandırıcı önce alakasız cevaplar vermeye başladı. Daha sonra N.Z.’nin "155 arayacağım" demesi üzerine kaçarak uzaklaştı. Elindeki parayla birlikte polis merkezine giden N.Z. dolandırılmak istendiğini, gerçek polislerden öğrenince anlayınca kimliği belirsiz dolandırıcıdan şikayetçi oldu. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.
Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2016, 11:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327