Prandelli ile Galatasaray CAS'ta karşı karşıya gelecek!

Galatasaray'ın sözleşmesini feshettiği teknik adam Cesare Prandelli ile sarı kırmızılı kulüp CAS'ta karşı karşıya gelecek.

Prandelli ile Galatasaray CAS'ta karşı karşıya gelecek!

Anlaşmalı ayrılık teklifine, astronomik bir bedel talep ederek yanaşmayan Cesare Prandelli’ye karşı Galatasaray, savunma hazırladı. Kulüp, davalık olunması halinde İtalyanı Ali Sami Yen ruhuna ihanetle suçlayacak! Köprüleri tamamen atan yönetim, kasıma kadarki alacaklarını ödediği İtalyan teknik adamın CAS’a başvurmasını beklemeye başladı. Sarı kırmızılı yönetim, 2016 Mayısı’ına kadar kendisi ve yardımcılarının tüm maaş ve başarı bonuslarını da isteyen Prandelli’ye karşı savunmasını şimdiden hazırladı. Galatasaray, Prandelli’yi “Hedefimiz Avrupa değil” dediği için gönderdiğini vurgulayacak. Yani yönetim Prandelli’yi bir nevi “Maksadımız Türk olmayan takımları yenmek” diyen kurucusu Ali Sami Yen’in ruhuna ihanetle suçlayacak.
Geçen aralıkta sözleşmesi fesdehilen Prandelli’ye Galatasaray, bu tarihten itibaren bir ödeme yapmadı. Yönetim, anlaşmazlığın uluslararası spor tahkim mahkemesi CAS’a taşınması halinde 3 ana başlık altında bir savunma hazırladı. İşte o savunmanın esasları:

HADDİ OLMAYAN DEMEÇLER VERDİ

Prandelli, Galatasaray’ın eski başkanı Ünal Aysal’ı hedef alarak “Eski başkan beni kandırdı” açıklaması yaptı. Gerçek dışı ve sözleşme maddeleri açık olmasına karşın ve de herhangi bir yazılı taahhüdün bulunmamasına rağmen Aysal’ı hedef aldı.
îPrandelli’nin “Hedefimiz Avrupa değil, 4. yıldız” söylemi, Galatasaray’ın tarihi ile ters düşen bir söylemdir. Galatasaray’ın hedefi mücadele ettiği her kulvarda ne kadar kupa varsa almaktır. En çok gelir getiren ve prestijli olan yer de şampiyonlar ligi’dir. Avrupa’da Türkiye’yi en iyi şekilde temsil eden Galatasaray takımı, Prandelli’nin bu demeciyle kötü performans sergilemiştir.

ïPrandelli, ortaya koyduğu performansla G.Saray’da başarısız bir çizgi ortaya koymuştur...
Aynı zamanda hukuk profesörü olan G.Saray İkinci Başkanı Hamdi Yasaman, gerek duyulması halinde CAS’ta yapacakları bu savunmayla Prandelli’nin kontratını feshetmelerinin haklı bulunacağına inandığını söyledi. Yasaman, “Prandelli, CAS’a giderse, kazanırız diye düşünüyorum. Ümitliyim” dedi

‘50 milyon dolar’ ifadesi

G.SARAY Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat, F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın 3 Temmuz’da kumpas kurulduğu iddiasıyla yaptığı şikayet üzerine başlatılan soruşturmada, ifade verdi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’nun soruşturmasında, Yarsuvat’ın, “Gülen grubu Aziz Yıldırım’dan 50 milyon dolar istedi. Aziz Yıldırım da Fenerbahçe de bu parayı vermedi. Sonra malum süreç başladı” sözleri nedeniyle tanıklık yaptığı öğrenildi.

Engin Baytar da uzlaşmıyor!

G.SARAY’da Engin Baytar sorunu çıkmazda... İki aylık aylık alacağı için icra takibi başlatan Baytar, sözleşmeyi karşılıklı feshetme teklifine de “Hayır” dedi. Baytar, yönetimin “Karşılıklı anlaşıp kontratı feshedelim” isteğine, “Tüm alacaklarımı isterim ve paramı almadan da sözleşmemi feshetmem” diyerek cevap verdi. 220 bin dolar eski alacağı bulunan Baytar, önümüzdeki 4 ay için olan 550 bin dolarlık alacakla birlikte toplam 770 bin doların ödenmesini, aksi halde yollarını ayırmayacağını söyledi.


Cesare Prandelli 5.6 milyon Euro istiyor

CESARE Prandelli, Mayıs 2016’da biten kontratına riayet edilip söz konusu tarihe kadar kendisi ve yardımcılarına ay ay ödemelerin yapılmasını istiyor.

Bu da 18 ay demek. Buna göre sadece ücretlerin toplamı 4 milyon 752 bin Euro tutuyor. İtalyan hocanın istediği bonuslar da eklendiğinde Galatasaray’a maliyeti toplam 5 milyon 613 bin Euro’ya çıkacak.

TALEP EDİLEN AYLIK ÜCRETLER

Cesare Prandelli: 170 bin Euro
Vincenzo De Palma: 24 bin Euro
Gabriele Pin: 24 bin Euro
Renzo Casellato: 24 bin Euro
Giambattista Venturati: 13 bin Euro
Silvia Berti: 9 bin Euro

18 AYLIK TOPLAM BEDEL: 4 MİLYON 752 BİN EURO

TALEP EDİLEN BAŞARI BONUSLARI

Cesare Prandelli

Süper Lig şampiyonluğu: 1 milyon Euro
Ziraat Türkiye Kupası: 500 bin Euro

5 yardımcı

Süper Lig Şampiyonluğu: 240 bin Euro
Ziraat Türkiye Kupası: 120 bin Euro
18 AYLIK ÜCRET VE BONUS TOPLAMI: 5 MİLYON 613 BİN EURO
Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2015, 09:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327