Prens William: Bağlarımız koptu

Prens Harry ve eşi Meghan’ın kraliyet ailesinden ayrılma kararı sonrası Prens William ilk kez konuştu. Kardeşiyle bağlarının koptuğunu söyleyen veliaht prens, onu artık koruyamayacağını söyledi. Gergin günler geçiren kraliyet ailesi bugün toplanıyor.

Prens William: Bağlarımız koptu

‘Artık Harry’i koruyamayacağım’

Kraliyet ailesini ve uluslararası kamuoyunu şaşkına çeviren ayrılık kararının yankıları sürüyor. Prens Harry ve eşi Düşes Meghan Markle’ın kararıyla ilgili veliaht Prens William ilk kez konuştu. İngiliz basını William’ın bir arkadaşına yaptığı açıklamaya yer verdi. Buna göre, Prens William kardeşiyle olan yakın ilişkisinin darmadağın olmasından duyduğu üzüntüyü dile getirdi ve “Hayatım boyunca kardeşime sarıldım, onu korudum ancak artık bunu yapamıyorum. Bağlarımız koptu, üzgünüm” dedi.

Eşine iş ayarladı

Meghan Markle’ın Disney ile seslendirme anlaşması yaptığı açıklanmıştı. Ancak Harry’nin Lion King’in prömiyerinde Disney’in CEO’su Bob Iger’a “Eşim seslendirmeyle ilgileniyor” dediği ortaya çıktı. O anların görüldüğü videoda Iger ise “Gerçekten mi denemek isteriz” diyor. Prömiyerin sonunda ise Iger’in, Markle’a “Bana mail at” demesi de dikkat çeken detaylardan. Bu arada Meghan ve Kate Middleton’un 6 aydan fazla bir süredir konuşmadığı da ortaya çıkan yeni bilgiler arasında.

Trudeau’ya söylemişler

Kanada Başbakanı Justin Trudeau’nun, çiftin kraliyetten ayırılma haberini kraliçeden önce bildiği ortaya çıktı. Çift Başbakan Trudeau’ya Kanada’ya taşınma fikrini geçen yıl söyledi. Öte yandan, ITV sunucusu ve çifte yakın olan Tom Bradby de çiftin kraliyet ailesine zarar verebilecek ani bir röportaj verebileceğini söyledi. Bu röportajda, oğlu Archie’nin yanına Kanada’ya giden Meghan’ın ev halkının ırkçı tutumunu “ifşa” edeceği iddia ediliyor.

Bugün zirve var

Çiftin, kraliyet ailesinin “üst düzey” üyeliğini bırakacaklarını açıklamaları sonrasında, gözlerin çevrildiği Kraliçe 2. Elizabeth’ten ilk adım geldi. Kraliçe’nin Harry ve Meghan krizini çözmek için bugün “aile toplantısı” yapacağı duyuruldu. Aile toplantısına, Kraliçe, Galler Prensi Charles, Cambridge Dükü William ve Sussex Dükü Harry katılacak.

İlk kez duyurdular

Kraliyet ailesinin 3 kuşağının bir araya geleceği aile toplantısı, Kraliçe’nin mülkünde düzenlenecek. Kraliyetin bir aile toplantısı ilk defa kamuoyuna açıklandı. Harry ve Meghan’ın ailenin Whatsapp grubundan çıktığı da öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327