Rakamlar Kentsel Dönüşümün Başarısını Kanıtlıyor

Karacaoğlu Mahallesinde 117 dairelik ve 3 blok halinde inşa edilen sosyal konutları yerinde incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesince 15 yıl önce başlatılan Kentsel Dönüşüm Projesinin bütün hızla...

Rakamlar Kentsel Dönüşümün Başarısını Kanıtlıyor
Karacaoğlu Mahallesinde 117 dairelik ve 3 blok halinde inşa edilen sosyal konutları yerinde incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesince 15 yıl önce başlatılan Kentsel Dönüşüm Projesinin bütün hızla devam ettiğini söyledi.
Melikgazi Kaymakamı Erkaya YIRIK ile birlikte yapımı tamamlan ve dairelerin hak sahiplerine teslim edilmeye başlanılan Karacaoğlu Mahallesinde sosyal konutları gezen Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, 3 blok halinde inşa edilen ve 117 dairesi bulunan sosyal konutların hak sahiplerine verilmeye başlandığını kaydetti.
Melikgazi Belediyesinde Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Belediye olarak 3114 daire ve 196 işyeri inşa edilerek hak sahiplerine verildiğini şu anda 458 dairelik sosyal konut inşaatın devam ettiğini ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi.
“Gecekondu mahalleri kentsel dönüşüm ile modern ve sağlıklı mekânlar oluşturduk. 15 yıldır gecekondu yapılmayan bir şehiriz. Melikgazi de yenilenen sadece evler ve binalar değil aynı zamanda bu mekânlarda yaşayan bireylerin, ailelerin ve toplumun sosyal ve kültürel yaşamı da değişiyor ve gelişiyor. Kentsel dönüşüm ile gelirlerde artış olmuş ve yaşam biçimleri yenilenmiştir. Karacaoğlu Mahallesinde yer alan gecekondu sahipleri anlaşma yaparak kendi gecekondularını kendileri yıktı. Bizlerde aynı mahallede kendilerine doğalgaz ısıtmalı, kaloriferli, asansörlü, ısı yalıtımlı ve her türlü konforu bulunan daireler verdik. Bu kış kendileri sağlıklı, sıcak ve modern evlerinde kışı geçirecekler. Kendilerine güle güle otursunlar diyoruz. Bizim de amacımız buydu. ”
Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Kentsel Dönüşüm çalışmasının Küçükali, Küçükmustafa, Anbar ve Battalgazi gibi 12 ayrı semtte devam ettiğini sözlerine ekledi.
Karacaoğlu Sosyal Konutlarına taşınan mülk sahipleri ise Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç’a gerçekleştirmiş olduğu Kentsel Dönüşüm projesinden dolayı teşekkür ettiler.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327