'Rakka kadısı'nın babası konuştu

Diyarbakır'da IŞİD hücre evi baskınında ölü olarak geçirilen ve Rakka kadısı olduğu iddia edilen Sıddık Bünül'ün babası konuştu: 'Biz de istemedik böyle olmasını. İyi ki de böyle olmuş. Eğer oğlum ölmeseydi belki masum insanlar ölecekti'

'Rakka kadısı'nın babası konuştu
Diyarbakır ’da IŞİD’in hücre evlerine yapılan ve 7 IŞİD’linin öldürüldüğü operasyonun detayları ortaya çıkmaya başladı. Diyarbakır Emniyeti İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 1 aylık çalışmayla 2 hücre evini tespit edip takibe aldı. 2 evde patlayıcı madde bulunduğu ve imal edildiği belirlenince operasyon için düğmeye basıldı. 2 hücre evine Özel Harekât ekipleri gitti. Birinci adreste “Teslim ol” çağrısı yapan ekipler, zorla kapıyı açıp içeriye girmek istedi. Kapı açılır açılmaz Veysel Argunağa 5 kilo TNT patlayıcı ile kendini havaya uçurdu.

Patlamada girişte bulunan 2 Özel Harekât polisi şehit oldu. Argunağa’nın yanı sıra yanında bulunan Cahit Ölmez de öldü. Kendini patlatan Argunağa’nın, yanındaki Ölmez’le birlikte hücre evindeki örgüt dokümanlarını yaktığı ve polisleri öldürmek için intihar saldırısı yaptığı tahmin ediliyor. Kimlikleri belirlenemeyen 2 kişinin, herhangi bir kayıt olmadığı için kimlik tespitlerinin yapılamadığı bildirildi.

BABA: İYİ Kİ DE BÖYLE OLMUŞ

Öldürülenlerden Sıddık Bünül’ün (42) IŞİD’in Diyarbakır’da hücre evlerinin sorumlusu olduğu öne sürüldü. Suudi arabistan’da bir üniversiteden mezun olduğu belirtilen 3 çocuk babası Bünül’ün sık sık Suriye’ye gidip geldiği de tespit edildi. IŞİD içinde etkinliği bulunan Bünül’ün Rakka ve Telabyad’da örgüt içinde infaz emirlerini veren kişi yani “Rakka kadısı” olduğu iddia edildi.

Komutan düzeyinde olduğu öne sürülen Bünül’ün Bingöl’deki IŞİD yapılanmasını oluşturduğu, bugüne kadar bu ilden çok sayıda kişiyi örgüte kazandırdığı, daha önce birkaç kez gözaltına alındığı belirtildi. Bingöl’de IŞİD’e katılanların tümünün “Sıddık Hoca” lakabıyla tanınan Bünül tarafından örgüte gönderildiği ifade edildi.

Emniyete giden baba F. Bünül, “Biz de istemedik böyle olmasını. İyi ki de böyle olmuş. Eğer oğlum ölmeseydi belki masum insanlar ölecekti” açıklamasını yaptı.

Öldürülenden Serhat Seyithanoğlu’nun ise örgütün Telabyad ve Rakka bölgesinde komutan düzeyinde olduğu iddia edildi. 
Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2015, 07:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327