banner333

Ramazan'da eylem yapacaklardı!

Irak Ordusu'nun 54'üncü Tugayı başkent Bağdat'ta bir operasyon yaptı. Ramazan'da eylem yapacak IŞİD'e bağlı şebeke yakalandı!

Ramazan'da eylem yapacaklardı!
Bir istihbarat bilgisi üzerine Bağdat'ın batısındaki Elamiriye semtinde Elihve Elsalihin Camii'ne operasyon yapılarak 9 kişiden oluşan şebeke çökertildi ve bir miktar silah ve mühimmat ele geçirildi. Operasyonu gerçekleştiren timin komutanı kurmay albay Firas Hüseyin, "Güvenlik güçleri ve vatandaşların işbirliğiyle bilgi aldık bunun üzerine şebekenin bir üyesini yakaladık ve onun ifadesi sonucunda şebekenin diğer üyelerine ulaşıp yakaladık" dedi. Operasyonun yüzde 100 başarılı gerçekleştiğini söyleyen komutan, şöyle konuştu:

"Bu grubun hedefi güvenlik güçleri ve vatandaşları hedef almaktı. Ancak, yakalayarak ve silahlarına el koyarak bunu engelledik."

Bir aylık takipten sonra gerçekleşen operasyon 24 saat içinde mahkeme tutuklama kararları da çıkarılarak gerçekleşti. Operasyon görüntülerini sosyal medyadan paylaşan Irak Ordusu şebeke üyelerinden birinin ifadesine de yer verdi. Taksi şoförlüğü yapan şebeke üyesi bir yolcu tarafında davet edildiğini ve planlarının Ramazan ayının ilk günü Amiriye bölgesindeki tüm kontrol noktalarını hedef alarak düşürmek olduğunu belirtti.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2014, 15:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner322

banner326

banner327