Ravanda Havzası Kırsal Kalkınma Projesi Devam Ediyor

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Songül Kadıoğlu, Ravanda Havzası Kırsal Kalkınma Projesi 2011 yılından beri Kilis’te uygulandığını söyledi.İl Müdürü Songül Kadıoğlu, Ravanda Havzası Kırsal Kalkınma Projesi’nin Bektaşoğlu...

Ravanda Havzası Kırsal Kalkınma Projesi Devam Ediyor
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Songül Kadıoğlu, Ravanda Havzası Kırsal Kalkınma Projesi 2011 yılından beri Kilis’te uygulandığını söyledi.
İl Müdürü Songül Kadıoğlu, Ravanda Havzası Kırsal Kalkınma Projesi’nin Bektaşoğlu ,Aşağı Kalecik, Gökmusa, Yeşiloba, Dutluca, Koçcağız, Sabanlı, Belenözü’den oluşan 8 köyde Hüseyin Özyeğin Vakfı tarafından finanse edilen bir proje olduğunu ifade ederek, “Proje tarımsal , sosyal ve çevre içerikli olup tarımsal içerik kapsamında bitkisel üretimden hayvansal üretime kapasite geliştirme eğitimleri ve yöresel tarımsal ürünlerimizin paketlenip pazarlanması faaliyetleri yürütüldü. Faaliyetler kapsamında bir adet sabun atölyesi kurulmuş olup bölge kadınlarımız burada hazırladıkları sabunları da vakıf aracılığı ile satışa sunmaktadırlar. Proje kapsamında Aralık ayı içerisinde 13 kadınımız bir araya gelerek Ravandalı Kadınlar Derneği’ni kurmuşlardır. Vakıf aracılığı ile kendilerine bir dernek odası da yaptırıldı. İl Müdürlüğümüzce Kırsal Alanda yürütülen ve İlimizde katma değer yaratan her faaliyet gibi Ravanda Havzası Kırsal Kalkınma Projesi nede destek verip faaliyetlerini takip etmekteyiz.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327