Recep Altepe'den Dağyenice isyanı!

Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Dağyenice projesinin İstanbul'da bir firmaya verilmesine karşı çıktı.

Recep Altepe'den Dağyenice isyanı!
Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi'nin toplantısı eski İl Genel Meclisi salonunda yapıldı. Toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, geçen ay yapılan çalışmalar hakkına bilgi verdi. Dağyenice projesiyle ilgili meclis üyelerinin sorularını cevaplayan Altepe, “Dağyenice projesi eski valimiz Şahabettin Harput tarafından başlatıldı. Çalışma İstanbul’dan bir firmaya verilmişti. İstanbul’dan bir sunucu getirilmesine bile karşıyız. Bursa her işini kendi yapabilir. Bu projeye nedense bir süre ara verilmişti. Dağyenice ile ilgili şu an sıkıntı var sanırım. Bu proje şu anda yürümüyor” dedi.

“KAZAYI YAPAN ARAÇ SÜRÜCÜSÜ BEN DEĞİLİM”

İnkaya Yolu’ndaki kazalarla ilgili eleştirileri de cevaplayan Altepe, “İnkaya Yolu’nda hata yok. Sürücüler buraya gelince salıyor kendilerini. Yolda kesinlikle hata yok. Bu yolda araçlar usulüne göre gidince bir sıkıntı yok. Orada yapılan her kaza, sanki aracın şoförü benmişim gibi siyasi eleştiri konusu yapılıyor” diye konuştu.

KÜLTÜRPARK’A TELEFERİK İSTASYONU KURULUYOR

Yeni teleferik hattının Uludağ oteller bölgesine kadar uzanan kısmı ile ilgili de bilgi veren Altepe, “Yılbaşına kadar teleferik yetiştirilecek. Şehir içi teleferik çalışmaları sürüyor. Yıldırım dağ etekleri şehir içi teleferikten faydalanırken, Osmangazi’nin üst tarafları da yararlanacak. Kültürpark’a da şehir içi teleferik istasyonu kuruyoruz. Şehir içi teleferik önemli bir yatırım” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından komisyonlarda hazırlanan kararlar ve raporlar oy birliğiyle kabul edildi.Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2014, 16:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327