Reform hükumeti mi geliyor?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Ak Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile arasındaki kritik zirve 4 saat 20 dakika sürdü.

Reform hükumeti mi geliyor?
Ak Parti ile Cumhuriyet Halk Partisi  arasında Başbakanlık konutunda yapılan ve 4 saat 20 dakika süren görüşmede iki liderin ” 2 yıl süreli, seçime endeksli ancak icraat ve reform hükümeti kurulması” konusunda ön mutabakata vardıkları öğrenildi.

Davutoğlu ve Kılıçdaroğlu’nun başkanlığındaki görüşmede 7 Haziran seçiminden sonucun genel olarak değerlendirildiği ve ”Ülkenin hükümetsiz bırakılmaması” için gereken gayretin gösterilmesi benimsendi.

Bu çerçevede her iki lider, partilerinin yetkili organlarını bilgilendirecek. Ak Parti  ile Cumhuriyet Halk Partisi arasında ”En az 2 yıl süreli ve reformlara yönelik icraat yapabilecek” bir hükümet modeli üzerinde fikir birliği oluştuğu vurgulanacak.

İki parti arasında temel ayrılık olan konularda ise fikir teatisine devam edilmesi, Perşembe ya da Cuma günü yapılacak ikinci görüşmeye kadar her iki tarafın bu konularda ”Yumuşama” paylarını ele almaları öngörülüyor.

 
Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2015, 09:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327