Rektör Şeker’den Mevlana Haftası Mesajı

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker Mevlana Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.NEÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker yayınladığı mesajda, Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin, bilgisi, ahlakı, erdemli davranışlarıyla...

Rektör Şeker’den Mevlana Haftası Mesajı
Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker Mevlana Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
NEÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker yayınladığı mesajda, Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin, bilgisi, ahlakı, erdemli davranışlarıyla her dilden, her renkten ve her dinden insanı kucaklayan döneminin en büyük düşünürlerinden biri olduğunu kaydetti. Hz. Mevlana’nın, ‘Gel, gel, ne olursan ol yine gel, bizim dergahımız, ümitsizlik dergahı değildir, yüz kere tövbeni bozmuş olsan da yine gel’ sözlerine vurgu yapan Rektör Şeker, bu mesajların birlik, beraberlik ve hoşgörünün sözlerle en güzel ifadesi olduğunu ve Hz. Mevlana’nın kimseyi ötekileştirmeden herkesi hakikate çağırdığını belirtti.
Rektör Prof. Dr. Şeker, “13. yüzyıldan günümüze mesajlar vererek gönüllerimize sevgi tohumları eken Hz. Mevlana’nın 741. Vuslat yıldönümünün; millet olarak birlik, beraberliğimize ve dünyada savaşların son bulup barışın tesisine vesile olmasını temenni ederim” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327