Rize’de Kurban Pazarı Hazır

Rize Kurban Pazarı’nda çalışmalar sona yaklaşırken, çevre illerden Rize’ye büyük baş kurbanlıklar gelmeye başladı.Rize Belediyesi’nin Taşlıdere mahallesinde oluşturmuş olduğu 400 ahır kapasiteli kurban pazarında Kars, Van, Erzurum...

Rize’de Kurban Pazarı Hazır
Rize Kurban Pazarı’nda çalışmalar sona yaklaşırken, çevre illerden Rize’ye büyük baş kurbanlıklar gelmeye başladı.
Rize Belediyesi’nin Taşlıdere mahallesinde oluşturmuş olduğu 400 ahır kapasiteli kurban pazarında Kars, Van, Erzurum ve Ağrı illerinden getirilen büyük baş hayvanlar kontrollü bir şekilde ahırlara alınıyor. Uzman ekipler tarafından hayvanlar kontrollü bir şekilde ahırlara yerleştiriliyor.
Yetkililer 400 ahır kapasiteli alanda 250 adet ahırın yapımı tamamlandığı ve talep üzerine ahır sayısının arttırılabileceği belirtildi. İhtiyaca göre kurban sahiplerinin konaklayabileceği ve duş alabilecekleri yerlerin oluşturulduğu pazar yerinde , ayrıca, kurban satıcı ve alıcıların faydalanabileceği lokanta ve çay evi oluşturuldu.
Kurban pazarında incelemeler yapan Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap yapmış olduğu açıklamada, "Kurban bayramına kısa bir süre kala Rize Belediyesi olarak hazırlıklarımızı yaptık. Rize Belediyesi olarak tahsis etmiş olduğumuz alanımızda kurmuş olduğumuz kurban pazarında geçen yıla göre bu yıl daha geniş kapsamlı bir hazırlık yaptık. 400 ahır kapasiteli alanımızda ilk etapta 250 ahırımızı hazırladık talebe göre ahır sayımızı arttırıyoruz. 5 bin hayvanı barındırabileceğimiz bir alan oluşturduk. Pazar alanımıza gelen hayvanlar uzman ekipler tarafından kontrol edilerek içeri alınmaktadır. Kurban olmaya elverişsiz hayvanlar ise kesinlikle içeri sokulmamaktadır. Dışarıdan gelen hayvan sahiplerimizin ihtiyaçlarına cevap verebilecek donanıma sahip olan pazar alanımızda lokanta, çay evi, konaklama ve duş yerleri gibi alanlar mevcut olup, 24 saat hizmet verilecektir. Alıcı ve satıcı vatandaşlarımızın sorunsuz bir bayram süreci geçirmelerini temenni ediyorum" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327