Rize’de Okul Sporları Heyecanı Başladı

Rize’nin Pazar ilçesinde ‘Okul Sporları’ heyecanı Voleybol Gençler Kız Erkek İl Birinciliği müsabakaları ile başladı.Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında tüm yurtta olduğu...

Rize’de Okul Sporları Heyecanı Başladı
Rize’nin Pazar ilçesinde ‘Okul Sporları’ heyecanı Voleybol Gençler Kız Erkek İl Birinciliği müsabakaları ile başladı.
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında tüm yurtta olduğu gibi Rize’de de okul sporları faaliyetleri başladı. Her iki bakanlık tarafından eğitime destek olmak, okul çağındaki çocuk ve gençlere sporu sevdirmek, zeki ve çevik insanlar olmalarını sağlamak amacıyla başlatılan sportif aktiviteler ile devam edecek.
İl ve İlçelerde faaliyet gösteren okulların katıldığı takımlar 24 farklı branşta mücadele edecek. Pazar Mehmet Akif Pirim Spor Salonu ve İyidere Spor Salonu’nda start alan Gençler Voleybol İl Birinciliği müsabakalarına erkekler de 13 takım 156 sporcuyla yer aldı. Kızlarda ise 20 okul takımı 240 sporcu ile sahaya çıkacak.
Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik, okul sporları programının çocukları sporla buluşturduğuna dikkat çekerek, “Gençlik Spor Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen ortak proje ile okullarda ki çocuk ve gençlerimiz sporlar tanışarak kendilerini tanıma imkanını yakalıyor. İlimizde de hayata geçen proje sayesinde birçok çocuğumuz spor yapma imkanı buldu. İl genelinde düzenlenen okul sporlarında okullar 24 farklı branşta mücadele edecek. Bu branşlarda faaliyetlere yıl geneline yayılarak eğitim-öğretim yılı süresince çocuklarımızın her daim sporla iç içe olmasını hedefledik. Önce kendi ilçelerinde başarılı olan okullarımız daha sonra diğer illerden gelen takımlarla mücadele edip il şampiyonu olmak için yarışacak. Ardından il şampiyonları Türkiye Şampiyonu olmak için mücadele verecek” dedi.
Okul sporlarındaki temel hedefin çocukların sporla buluşturulması olduğunu belirten Çelik, “Sporu ilk olarak okulda tanıyan birçok gencimiz sporu bu sayede tanıyıp, benimseyerek spor yaşamına devam ediyor. 2014 - 2015 Eğitim ve Öğretim yılı okullarımıza hayırlı olsun” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327