Rojava Ve Şengal İçin Yardım Kampanyası

Van Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) il ve ilçe örgütlerinin destekleriyle Rojava ve Şengal’e yardım kampanyası başlatıldı.Başlatılan yardım kampanyasıyla ilgili...

Rojava Ve Şengal İçin Yardım Kampanyası
Van Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) il ve ilçe örgütlerinin destekleriyle Rojava ve Şengal’e yardım kampanyası başlatıldı.
Başlatılan yardım kampanyasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Van İl Başkanı Musa İtah, herkesimi ve herkesi Rojava ve Şengal’a yardım etmeye çağırdı. İtah, “Bütün dünyanın gözünün önünde bir insanlık dramı yaşanmakta. İnsanlar 21. yüzyılda açlıktan, susuzluktan hayatını kaybetmektedir. En acısı da küçük bebelerin güneşin altında susuz kalıp uyuyarak can verdiği bir dönemi yaşamaktayız. Maalesef şimdiye kadar uluslar arası kuruluşlar ve diğer bütün güçler sadece olayı izlemek ve dua etmekle yetinmektedir. Ancak hayatını kaybeden bebeklerin sayısı göz önünde tutulduğunda, hiçbir insani vicdanın rahat uyumaması gerekiyor. Bütün vicdanlı insanların, insanlık adına değer taşıyan, sorumluluk taşıyan herkesin bu drama, bu trajediye bir an önce son vermek için elinden gelen her şeyi yapması gerekmektedir. Şu an IŞİD çetelerinin elinden kurtarılmış ve Rojava’da güvenlik altına alınmış 25, 30 bin Ezidi Kürt orada açlıkla karşı karşıyadır. Bütün uluslararası kamuoyu, bütün güçleri, bütün yardım kuruluşlarını, ‘insanım’ diyen herkesi yardıma davet ediyoruz. Yine bizler kardeşleri açlıktan, susuzluktan hayatını yitirirken, olağanüstü bir seferberlik anlayışıyla bir an önce bu insanların yaşamını kurtarmaya yönelik acil adımlar atmamız gerekmektedir. Bu sorumluluk sadece siyasi partiler, sadece yardım kuruluşlarına ve bazı güçlere bırakılacak bir sorumluluk değildir. Bütün insanlığın omzunda bir vicdani ve ahlaki sorumluluktur. Bu nedenle Van’daki bütün sivil toplum örgütlerini, bütün kuruluşları, hatta devlet kurumlarını ve en önemlisi halkımızı seferberlik ruhuyla Rojava’ya yardım etmeye çağırıyoruz. Bu günden itibaren Van’da kurmuş olduğumuz koordinasyon artık işle başlamıştır. Bu çerçevede katkıda bulunmak isteyen herkesi vicdanlı bütün insanların bu insanlık görevini yerine getirmeye davet ediyoruz. İki ayrı markette anlaşmamız var. Bir ailenin bir aylık ihtiyaçlarını karşılayacak paketler düzenliyoruz. Yayla ve Ranss marketlerinin dışında makbuz karşılığında nakdi yardım, battaniye, çadır ve elinden ne geliyorsa yardım etmek isteyen müracaat edebilirler” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327