Ronaldo Müslümanlara destek çıktı

Real Madrid'in yıldızı Ronaldo da, Charlie Hebdo saldırısı hakkında konuştu.

Ronaldo Müslümanlara destek çıktı

Real Madrid'in yıldızı Ronaldo, Charlie Hebdo saldırısından Müslümanları sorumlu tutanlara "Olayı tek bir dinin üzerine yıkmak doğru değil" diyerek yanıt verdi.

Daha önce Filistinlilere verdiği destek ile İslam dünyasının kalbini fetheden Portekizli yıldız Fransa'da meydana gelen terör saldırılarıyla ilgili açıklamada bulundu.

Ronaldo, ülkesinde yaptığı söyleşide, yakın zaman önce dünyada gündeme oturan Fransa'daki terör saldırısı ile ilgili sorulan soruya verdiği cevapla bir kez daha takdir kazandı.

TEK BİR DİNİ SUÇLAMAK DOĞRU DEĞİL

Fransa'da meydana gelen saldırıyla ilgili konuşan Portekizli yıldız, "Tam olarak ne söylenmeli bilmiyorum. Dünyanın her yerinde bu tür üzücü olaylar oluyor. Onları görmezden gelirken yayınevi saldırısındaki bu olayları tek bir din üzerine yıkıp onları suçlamak bana göre çok yanlış. Bu tür olaylar sadece Müslümanlar tarafından yapılmıyor. Dünyadaki bütün ölümlere aynı şekilde tepki gösterilmeli, dostluk artırılmalı" ifadelerini kullandı.

Ronaldo'nun Charlie Hebdo saldırısı hakkındaki düşünceleri

SAĞDUYULU OLMAK GEREK

Futbol oynadığı ülkelerden örnekler veren Ronaldo, "İngiltere'de ve diğer oynadığım ülkelerde ve tabiki şu an Madrid'de herkesin böyle hissettiğini düşünüyorum. Portekiz, İngiltere ve İspanya'da gördüğüm kadarıyla bu böyleydi. Sağduyulu olmak gerek. Olayları tek bir din, tek bir ırk üzerine yüklememek gerek. Aksi takdirde ne kadar profesyonel olursanız olun provake edilebilirsiniz, bu engellenemez bir durum" dedi.Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2015, 20:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327