Rus uçağı yere çakıldı!

Cuba'daki havalimanından kalkan bir kargo uçağı, havalandıktan kısa süre sonra yere çakıldı. Yerel basın "En az 40 ölü var" diyor.

Rus uçağı yere çakıldı!
Güney Sudan'da Rus mürettebatlı bir kargo uçağı, havalimanından kalktıktan hemen sonra düştü. Yerel basın en az 40 kişinin hayatını kaybettiğini yazdı. Resmi açıklamada ise Rus yapımı uçakta 20 kişinin bulunduğu, 2 kişinin sağ çıktığı belirtildi. Ölü sayısı hakkında çelişkili bilgiler gelmeye devam ediyor.

HAVALANDIKTAN KISA BİR SÜRE SONRA YERE ÇAKILDI

Güney Sudan'ın başkenti Cuba'daki havalimanından kalkan kargo uçağı, havalandıktan kısa süre sonra yere çakıldı. South Sudan Tribune sitesine göre, uçaktaki 7 yolcu ve 5 Rus mürettebattan yalnızca 2 kişi sağ çıkabildi. Görgü tanıkları ise uçağın kuyruk kısmının Beyaz Nil Nehri kenarına düştüğünü aktardı.


UÇAK RUS YAPIMI

Öte yandan Güney Sudan Başkanlık Sözcülüğü'nden yapılan açıklamada da "Rus yapımı Antonov kargo uçağı, yolcu ve mürettebatıyla düştü" ifadesi kullanıldı. Uçakta 20 yolcu ve mürettebat bulunduğu belirtilen açıklamada, 2 kişinin hayatta kaldığı, uçağın düştüğü yerdeki sivillerin de ölmüş olabileceği ifade edildi.


"EN AZ 40 ÖLÜ SAYDIK"

Bu arada diğer bir yerel haber sitesi, 40 kişinin öldüğünü öne sürdü. Görgü tanıkları enkaz alanında 40'tan fazla ceset saydıklarını belirtti. 
Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2015, 12:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327