Rüzgarın kızı Almanya yolcusu

Eda Özrodop,Modern Pentlanton Federasyonu tarafnıdan düzenlenen  U-13 bayanlar kategorisinde  birinci olarak milli takıma seçildi.

Rüzgarın kızı Almanya yolcusu

Bursalı sporcu Eda Özrodop,  Türkiye Triathle Milli Takım seçmelerinde büyük bir başarıya imza attı.  26-27 mayıs tarihleri arasında Muğla Dalyan'da  Modern Pentlanton Federasyonu tarafından düzenlenen  Biathle-Triathle Milli Takım seçmelerinde  Bursalı Eda Özrodop U-13 bayanlar kategorisinde üstün performans göstererek birinci oldu.

Bugüne kadar katıldığı yarışmalarda üstün performansıyla öne çıkan ve otoritelerin dikkatini çeken Eda Özrodop, Milli takım seçmelerinde büyük gurur yaşattı.  Milli takıma seçilen rüzgarın kızı minik Eda,  gün sonra 27-29 Temmuz tarihlerinde Almanya'da düzenlenecek olan Biathle Triathle Avrupa Şampiyonası'na katılma hakkı kazandı.  Minik şampiyon milli forma heyecanını ilk kez yaşayacak.Seçmelerde atom karıncayı atletizm antrenörü İshak Kaya ve yüzme antrenörü İlyas Aziz de yalnız bırakmadı.  Eda Özrodop'un başarısının temelinde rahmetli Mustafa Akkaş'ın da katkıları büyük. Kızı Eda'yı başarı yolcuğunda bir an bile yalnız bırakmayan baba Günay Özrodop,"Mustafa Akkaş hocamızı asla unutmayız. Kızımın başarısında ve bugün gelmelerinde katkısı büyük. İshak ve  İlyas hocalarımız da kızıma sahip çıktılar ve başarı hep beraber geldi. İnşallah Almanya'da Türkiye'yi en iyi şekilde temsil eder ve başarılarını sürdürür"diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2018, 15:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakime Mutlu
Hakime Mutlu - 9 ay Önce

Tebrik eder,başarılarının devamını dileriz.Gururumuzsun,sana güveniyoruzRüzgârınKızı!

Arzu yolcuoglu
Arzu yolcuoglu - 9 ay Önce

Kutluyorum Gururumuz göğsümüzü kabartan kızımız. Başarılara hep imzanı at. Senin gibi sporcuları yetiştiren Rahmetli hocamızı anıyorum yürekten hayatta olup bu günleri görmeliydi.Başarılar Edacım.

SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327