Sabotaj ihtimali yüksek!

Geçtiğimiz günlerde , Antalya Adrasan'da başlayan yangın ile ilgili iddialar sürüyor. Cennet koyu küle çeviren yangın ile ilgili Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya olayın sabotaj ihtimali üzerinde duruyor.

Sabotaj ihtimali yüksek!

Antalya’da 150 futbol sahası büyüklüğündeki 125 hektar kızılçam ormanının yok olduğu Adrasan yangını ile ilgili Hürriyet’e konuşan Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, sabotaj ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi.

Antalya’nın turizm cenneti Adrasan’ı kül eden orman yangını ile ilgili sabotaj iddiaları ilk kez resmi bir ağızdan gündeme taşındı. 125 hektar kızılçam ormanının yok olduğu yangınla ilgili iki motosikletli şahıs hakkında ihbarlar yapıldığını açıklayan Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, yangının piknikçiler tarafından çıkarılma ihtimalinin çok düşük olduğunu kaydetti.

EKİPLE KONUŞTUM

Motosikletli şahıslarla ilgili ihbarların kendilerine de ulaştığını belirten Çetinkaya, “Ben bizzat orada nöbet tutan personelimiz ve yangına ilk müdahaleyi yapan ekiple konuştum. Arkadaşlarımız orada piknikçilerin yangın çıkarma ihtimalinin olmadığını söyledi. Zaten çevre sakinleri de yangın başlangıcından hemen önce bölgeden hızla ayrılan iki motosikletli şahıs görmüş. Bence de bu iddia üzerinde yoğunlaşılmalı” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2014, 15:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327