Sabri'yi kadroya Aysal mı almadı?

Galatasaray'da Sabri Sarıoğlu krizi sürüyor. Son olarak sarı kırmızılıların eski futbolcusu Hakan Ünsal yeni bir iddiada bulundu.

Sabri'yi kadroya Aysal mı almadı?

Sarı-kırmızılı takımın eski oyuncusu Hakan Ünsal, Sabri’nin Prandelli tarafından kadroya alınmaması konusunda bir radyoya önemli açıklamalar yaptı. Kadroya alınmayan futbolcularla ilgili olarak Hakan Ünsal, "Sayılan isimlerden Sabri’yi bir kenara ayırmak lazım. Bu, Prandelli’nin kararı falan değil. Yönetim kurulundan bazı isimlerinde, özellikle Başkan’ın aldığı bir karar. Ömür boyu bizi oynatmak zorunda gibi bir durumları yok. Sabri de belli bir dönem sonra zaten bırakacaktır Galatasaray ismini temsil eden insanların yaptığı hatadır, ayıptır. Sabri alt yapıdan yetişen, şampiyonluk görmüş, oynadığı maçlarda elinden gelenin en iyisi yapmış bir isim. Niye Sabri gidiyor bunu konuşmak lazım. Böyle bir oyuncuya kamptan 1 gün önce bunu yapıyorsan ayıptır. En azından kariyerine, futboluna, camiaya, formasına uygun bir veda yapılır. Ujfalusi’ye gösterilen saygı, Sabri’ye gösterilmedi. Bugün Ünal Aysal var, yarın gider. Ama Sabri’ye bunun yapıldığı konuşulacak" dedi.

"BÖYLE VEDA EDİLMEMELİ"

Sabri’nin üzgün olduğunu vurgulayan Hakan Ünsal, "Ben de bir benzerini yaşadım. O da tarzdan mutsuz. Florya’ya çağrıldı gitmedi haberleri de yanlış. Kazık çakacak değiliz zaten, ama çağırıp, hatta basını da çağırıp doğru düzgün bir açıklama yapabilirlerdi. Her takımda önemli başarılara imza atmış isimler var, yalnızca Galatasaray’da yaşanmıyor bunlar, bu isimlere böyle veda edilmemeli. Prandelli, Sabri’yi tanımıyordur. Önüne isimler koyulmuş, bu isimler gidecek denilmiştir. Bu kararı alan Ünal Aysal’dır. Galatasaray böyle bir camia değildi ve son zamanlarda hep böyle anılmaya başlandı. Bir an önce bu yanlışlar düzelir umarım" diye konuştu.

"BAŞKAN GİDEBİLİR"

Başkan Ünal Aysal’ın söylediklerinin dışına çıkıp panikle bir isimle anlaştığını ifade eden Ünsal, "Sezon başında takımı tanıma avantajı yakalayacak Prandelli, ama takımı tanımıyor, şu an her şeyden sıfırdan alınacak, bu yüzden yeni hocayla başlangıç eksi olacaktır. Bu seneki yarış, çok daha fazla zorlayacak. Fenerbahçe şampiyon olarak bitirdi, Galatasaray yarıştan koparsa, 4 yıldız savaşı daha da karışır. İşler iyi gitmezse, camia bütün konsantreyi Başkan’a yoğunlaştırıp, gitmesini isteyecektir. Yani Ünal Aysal, ilk sezonu göremeyebilir. Başkan ilk geldiğinde ‘Ben futboldan anlamam’ diyordu, ki 2 yıl gelen şampiyonluk da o düşünsesinin sebebiydi. Futbol, Fatih Terim’e emanet edilmişti. Sonraki dönemler, ‘Ben bu işi öğrendim’ düşüncesi, kenarda çok fazla sesin karışması başarısızlığı getirdi. Birilerinin müdahale ettiği, kafasının karıştığı ortada... Buradan tekrar söylüyorum, bir şeylerin acilen değişmesi, düzelmesi gerek" ifadelerini kullandı.


Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2014, 08:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327