Safranbolu’ya Kurban Bayramı Bereketi

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Safranbolu’da bayram tatili süresinde yerli ve yabancı 55 bin tatilci geldi. Her yıl olduğu gibi bu yılda Kurban Bayramını fırsat olarak değerlendiren yerli ve yabancı turistler Safranbolu’nun...

Safranbolu’ya Kurban Bayramı Bereketi
UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Safranbolu’da bayram tatili süresinde yerli ve yabancı 55 bin tatilci geldi. Her yıl olduğu gibi bu yılda Kurban Bayramını fırsat olarak değerlendiren yerli ve yabancı turistler Safranbolu’nun tarih mekanlarını gezerek bol bol fotoğraf çektiler.
Yerli ve yabancı turistlerin hayran kaldığı Safranbolu’yu her yıl binlerce kişinin ziyaret ettiğini kaydeden Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, “Bu yıl da Kurban Bayramı bereketiyle geldi. Safranbolu’muzun tarihi ve doğal güzelliklerini merak eden yaklaşık 55 bin civarında yerli ve yabancı turist şehrimizi ziyarete geldi. Bayram tatilini fırsat bilen yerli turistlerimiz, Safranbolu’yu hep televizyonlardan gördüklerini şimdi ise bayram tatilini değerlendirerek buraya geldiklerini belirtiyorlar ve Safranbolu’nun kesinlikle gezilip görülmesi gereken nadide şehirlerden biri olduğunu ifade ediyorlar. Tabi bu şekilde alınan olumlu sözler bizleri daha mutlu ediyor. Bu şekilde yoğunluk esnaflarımızı da hareketlendiriyor. Çünkü gelen turistler hediyelik eşyalar, lokumlar ve yöremize ait birçok ürün alarak Safranbolu’dan ayrılıyorlar. Kısaca şunu diyebilirim ki Kurban Bayramı yine bereketi ile geldi” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327