Sağlık Çalişanlari Somali’de

Sağlık Bakanlığı çalışanları, Somali Mogadişu-Türkiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapmak üzere Somali’ye gitti.Türkiye Cumhuriyeti ile Somali arasında imzalanan protokol çerçevesinde başkent Mogadişu’da hizmete açılacak...

Sağlık Çalişanlari Somali’de
Sağlık Bakanlığı çalışanları, Somali Mogadişu-Türkiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapmak üzere Somali’ye gitti.
Türkiye Cumhuriyeti ile Somali arasında imzalanan protokol çerçevesinde başkent Mogadişu’da hizmete açılacak olan Somali Mogadişu-Türkiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde üçer aylık periyotlarla personel görevlendirilirken, ilk kafilede bulunan 16 sağlık çalışanı, İstanbul Atatürk Havaalanı’ndan hareket ederek Somali’ye vardı.
62 bin metrekare alan üzerine kurulan 200 yataklı ve 4 ameliyathanenin bulunduğu dev kampusun önümüzdeki aylarda açılması beklenirken, yıllardır basit enfeksiyonların bile ölüm sebebi olduğu ülkede Türkiye’nin inşa ettiği donanımlı hastane ile sağlık meselesinin halledilmesi planlanıyor.
Bir takım temaslar için yurtdışında bulunan Somali Sağlık ve Eğitim Bakanı Yardımcısı Osman Abdi ile aynı uçakta seyahat etme fırsatı bulan Türk sağlık personelinin çalışmalara başladığı bildirildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327