Sahte Evrak Tanzim Eden Suriyeli Şebekeye Baskın

Kilis’te sahte üniversite diploması, noter belgesi, nüfus cüzdanı ile evlilik cüzdanı yapan şebeke çökertildi.İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, resmi belgede sahtecilik olayları...

Sahte Evrak Tanzim Eden Suriyeli Şebekeye Baskın
Kilis’te sahte üniversite diploması, noter belgesi, nüfus cüzdanı ile evlilik cüzdanı yapan şebeke çökertildi.
İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, resmi belgede sahtecilik olayları ile mücadele kapsamında yürütülen çalışmalarda Mehmet Rıfat Kazancıoğlu Mahallesi’nde operasyon düzenledi. Suriye uyruklu şüpheliler Z.G. (47), M.G. (19) ve A.G.’ye (17) ait ikamette yapılan aramada 2 adet bilgisayar, 1 adet giotin, 1 adet mor ışık cihazı, 2 adet PVC kaplama makinesi, 1 adet barkod okuyucu, 4 adet USB bellek, Halep Üniversitesi’ne ait sahte olduğu değerlendirilen 6 adet fors, Şam Üniversitesi’ne ait sahte olduğu değerlendirilen 10 adet fors, Suriye üniversitelerine ait 8 adet transkript belgesi, 1 adet lise diploması, Suriye üniversitelerine ait 18 adet boş diploma, Şam Üniversitesi’ne ait 1 adet mühür, Suriye ülkesine ait 14 adet araç ruhsat defteri, 1 adet Arapça numaratör, 5 paket PVC (kimlik kaplama için), 5 adet Arapça noter satış sözleşmesi, 2 adet Arapça evlilik belgesi, 7 adet Arapça aile nüfus kayıt örneği, 1 adet doğum belgesi ile Arapça yazılmış 9 adet Suriye Devleti yardım alımı fişi ele geçirildi.
Yapılan araştırmada bu şahıslara sahte belge düzenlettikleri tespit edilen Suriye uyruklu H.G. (32), M.H.K. (18) ve M.S. (30) isimli şahıslar yakalandı. Şahıslar daha sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Suriye uyruklu Z.G., M.G. ve A.G. isimli şahıslar ise Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edildi. A.G. isimli şahıs cumhuriyet savcılığındaki ifadesi sonrası serbest kaldı. Z.G. ve M.G. isimli şahıslar ise nöbetçi mahkemece adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327