Sahte Kimlikle Kredi Çekmek İsterken Yakalanan Şüpheli Serbest Kaldı

Bilecik Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) Şubesi’nden sahte kimlikle kredi çekmek isteyen şüpheli, çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı.Edinilen bilgiye göre dün Bilecik PTT Şubesi’nden O.A. adına düzenlenmiş sahte kimlikle 10 bin...

Sahte Kimlikle Kredi Çekmek İsterken Yakalanan Şüpheli Serbest Kaldı
Bilecik Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) Şubesi’nden sahte kimlikle kredi çekmek isteyen şüpheli, çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı.
Edinilen bilgiye göre dün Bilecik PTT Şubesi’nden O.A. adına düzenlenmiş sahte kimlikle 10 bin 500 TL kredi çekmek isteyen İ.Z. (49), gişe görevlisinin kendisinden şüphelenmesi sonucu sahte nüfus cüzdanı ve sürücü belgesi ile birlikte Bilecik Emniyet Müdürlüğüne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) ekipleri tarafından yakalandı. Yakalanan şüphelinin, ilk ifadesinin ardından 4 gün önce Nevşehir ili Göreme ilçesinde de aynı sahte kimlik ve sürücü belgesi ile kredi çektiği ve birkaç ilde de bu şekilde başkasının kimlik bilgilerini kullanarak suça karıştığı tespit edildi. “Resmi evrakta sahtecilik suretiyle kamu kurumu zararına dolandırıcılık” suçlamasıyla Bilecik Adliyesi’ne sevk edilen şüpheli, “Denetimli Serbestlik Yasası”ndan faydalanarak serbest bırakıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327