Sakarya Zaferi’nin 93. Yılı Kutlandı

Sakarya Savaşı’nın 93. yıl dönümü, Polatlı Dua Tepe’de askerlerin canlandırdığı törenle kutlandı.Sakarya Meydan Muharebesi Zaferi’nin 93. yıl dönümü törenleri, Ankara’nın Polatlı ilçesinde törenlerle kutlandı. Törene Deniz...

Sakarya Zaferi’nin 93. Yılı Kutlandı
Sakarya Savaşı’nın 93. yıl dönümü, Polatlı Dua Tepe’de askerlerin canlandırdığı törenle kutlandı.
Sakarya Meydan Muharebesi Zaferi’nin 93. yıl dönümü törenleri, Ankara’nın Polatlı ilçesinde törenlerle kutlandı. Törene Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Abdullah Atay, Eğitim ve Doktrin Komutanı Orgeneral Kamil Başoğlu, AKParti Ankara Milletvekili ÜlkerGüzel, CHPAnkara Milletvekilleri Aylin Nazlıaka ve Levent Gök, MHP Genel Başkan Yardımcısı Zuhal Topçu ile çok sayıda rütbeli asker ile vatandaş katıldı.
CANLANDIRMA YAPILDI
Topçu ve Füze Okulu Komutanlığı tarafından hazırlanan “Sakarya Muharebesi Canlandırması” sunuldu. Topçu Okulu’nda görevli personelin rol aldığı Sakarya Savaşı canlandırması törenlerin en önemli bölümünü oluşturdu. Canlandırmanın finalinde rol alan görevliler hep birlikte sahneye gelerek Türk ordusunun zaferini haykırdı. Savaşın canlandırması sırasında top atışları, makineli tüfek atışları gerçeği aratmadı. Ayrıca ordunun Dua Tepe’nin alınması için yapılan çevreleme de görülmeye değerdi. Sakarya Savaşı canlandırması törene katılan protokol üyeleri ve halkın büyük alkışını aldı. Canlandırmanın ardından tören, Türk Yıldızları’nın gösteri uçuşunun ardından sona erdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327