Sakarya’da Üretim Yapan Gaz, Gazelle Next Markalı Ticari Aracını Tanıttı

Rusya’nın en büyük ticari araç markası olan ve Mersa Otomotiv Distribütörlüğü’nde Sakarya’da üretim yapan GAZ, yeni modeli Gazelle Next’i tanıttı.Rusya’nın en büyük ticari araç markası olan ve Mersa Otomotiv Distribütörlüğü’nde...

Sakarya’da Üretim Yapan Gaz, Gazelle Next Markalı Ticari Aracını Tanıttı
Rusya’nın en büyük ticari araç markası olan ve Mersa Otomotiv Distribütörlüğü’nde Sakarya’da üretim yapan GAZ, yeni modeli Gazelle Next’i tanıttı.
Rusya’nın en büyük ticari araç markası olan ve Mersa Otomotiv Distribütörlüğü’nde Sakarya Söğütlü’de üretim yapan Gaz, ürettiği en yeni modeli Gazelle Next’i Türkiye pazarına sunmaya hazırlanıyor.
Mersa Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Adil Gören, Sakarya’da yaptıkları yatırımın Türkiye için büyük önem taşıdığına dikkat çekerek “2 yıl önce başlattığımız yatırım sonucunda bugün bu seviyeye ulaştık. Next’in üretimi ve Türkiye’den ihracatı ekonomimize katkı sağlıyor ve sağlamaya devam edecek. Rusya’nın en büyük ticari araç markası olan Gaz’ın farklı modellerinin üretimini Sakarya’da gerçekleştiriyoruz. Son modelimiz olan Next, sağlamlığı ile benzerleri arasından öne çıkıyor. Taşıma kapasitesi, teknolojisi, kaliteli satış sonrası hizmetleri, ekonomik kullanım maliyeti, konforu ve ciddi bir fiyat avantajı da mevcut. Rusya’da önemli bir yeri olan GAZ Ticari Araçlar ve Mersa Otomotiv’in yarattığı sinerji ile sektörümüzde önemli bir rol üstleneceğimizi düşünüyorum” dedi.
Sakarya’nın yerli otomobil konusunda attığı adımları yakından takip ettiğini belirten Başkan Adil Gören, “Sakarya şuanda otomotiv üssü olmuş durumda, bu konuda tek ihtiyacı olan destek” derken Türkiye’nin motorunu üretme konusunda Rusya’nın desteğini alabileceğini söyledi. Öncelikli hedeflerinden birinin fabrika yatırımlarını geliştirmek ve büyütmek olduğunu ifade eden Gören, “Fabrikamızda 30 mavi yakalı personelimiz var, hedefimiz bu sayıyı 75’lere çıkarmak. Bu yıl itibari ile 3 ay gecikmeli başladığımız üretimde 170 adet araç ürettik. Kaliteye önem veriyoruz. Önümüzdeki yıl içerisinde 4 bin 500 araç üretmek istiyoruz. 2016 yılının sonuna geldiğimizde üretimimizin yüzde 30’unu ihraç edebilecek konuma gelmek istiyoruz. 2017 yılından itibaren ise üretim ile ilgili adımlar atacağız. Gaz Group ile 4 yıl önce başlayan birlikteliğimiz sayesinde şimdi bambaşka bir yerdeyiz. Artan bayi ve servis sayımız, ihracat rakamlarımız ve aracımıza gösterilen ilgi bu durumu doğrular nitelikte. Çok çalışarak daha da iyi olacağız” diye konuştu.
GAZ Türkiye Genel Müdürü Cengiz Tiryakioğlu da, marka olarak Türkiye’nin her bölgesinde olmak istediklerini belirterek “Üretime başlamamızdan hemen sonra bayi sayımızı 23’e, yetkili servis sayımızı ise 42’ye çıkardık. Bu durum kısa sürede gerçekleşen büyük bir başarı hikayesidir” ifadelerini kullandı. Tiryakioğlu konuşmasının devamında şunları söyledi; “Burada yalnızca Rusya’yı değil aynı zamanda Türk otomotiv yan sanayi sektörünü de temsil ediyoruz. Türkiye’de yüksek teknoloji ile üretilen ürünleri de kullanıyoruz. Yerli parçaların entegrasyonu ile beraber ürettiğimiz araçlar GAZ grubun en iyi araçlarıdır. Bugün geldiğimiz noktada yerlilik oranımız yüzde 30’la ulaştı. Bu bizim için yeterli değildir ve bunu daha yukarıya çekmek istiyoruz. Next modelimizin donanım açısından da rakiplerine kıyasla bir eksikliği olmayacaktır. Birikimimiz, tecrübemiz ve markamıza olan güvenimiz ile bunu başaracağız. İç pazarda olduğu kadar “Türkiye’de Üretilmiştir” damgasıyla ihracatta da kendimize sağlam bir yer edineceğiz”
Yapılan basın toplantısının ardından Mersa Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Adil Gören ve GAZ Türkiye Genel Müdürü Cengiz Tiryakioğlu basın mensuplarına fabrikanın üretim tesisini gezdirdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327