Samsun’da Kobani Gerginliği: 5 Gözaltı

Samsun’da Kobani’ye destek yürüyüşü düzenleyeceği haberi üzerine bir grup, bir parti binasının olduğu alana girmek istedi. Polisle grup arasında yaşanan arbedede 5 kişi gözaltına alındı.Samsun’da Kobani’ye destek yürüyüşü düzenleyeceği...

Samsun’da Kobani Gerginliği: 5 Gözaltı
Samsun’da Kobani’ye destek yürüyüşü düzenleyeceği haberi üzerine bir grup, bir parti binasının olduğu alana girmek istedi. Polisle grup arasında yaşanan arbedede 5 kişi gözaltına alındı.
Samsun’da Kobani’ye destek yürüyüşü düzenleyeceği haberi üzerine bir grup genç, yürüyüşün başlayacağı Öğretmenevi önünde toplanıp "Samsun uyuma şehidine sahip çık" diye slogan atıp basın açıklamasında bulundular. Basın açıklaması sonrasında istiklal Caddesi üzerinde slogan atarak yürüyüş düzenleyen grup daha sonra Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi(SKYP) Samsun İl Örgütünün olduğu sokağa girmek istedi. Polisin sokağa girişe izin vermemesi üzerine grup ile polis arasında arbede yaşandı. Çıkan arbedede 5 kişi gözaltına alındı. Arbede sonrası polis toplanan grupları dağıttı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327