Sanal gerçeklik Samsung'la çağ atlayacak

Samsung, sanal gerçekliğe yeni bir boyut katmak istiyor gibi.

Sanal gerçeklik Samsung'la çağ atlayacak
Bir süre önce yaptığımız haberimizde, Samsung'un yeni bir akıllı telefon ailesini duyurmak üzere olduğundan söz etmiştik. Hatta ilk iki modelin de Galaxy O5 ve O7 olabileceği konuşuluyordu. Tabii detay gelmemişti henüz. Şimdilerde ise bu ürün ailesi için bazı analistlerin tahminleri var.

Piper Jaffray analisti Gene Munster, Samsung'un Galaxy O ailesi telefonlarında Virtual Reality, yani sanal gerçeklik teknolojisini kullanacağını düşünüyor. Bildiğiniz gibi Oculus VR'ın Samsung ile Gear VR cihazlar için ortaklığı söz konusu. Cihazın içine telefonu yerleştiriyor ve ardından sanal gerçeklik deneyimini yaşayabiliyorsunuz. Galaxy O ailesinin amacı ise, akıllı telefon ve sanal gerçeklik deneyimini bir arada sunabilmek. Zaten Galaxy O ismindeki "O"nun Oculus anlamına geldiği düşünülüyor. Munster, eğer bu ihtimal gerçekleşmezse, Samsung'un telefona ihtiyaç duymayan, daha iyi teknik özelliklere sahip bir sanal gerçeklik gözlüğüyle karşımıza çıkabileceğini de bildiriyor.
Ek olarak Munster, Oculus'un 23-25 Eylül tarihleri arasında Hollywood'ta gerçekleştireceği Connect 2 etkinliğinde Galaxy O'nun ilk kez görücüye çıkabileceğini düşünüyor. Tabii ki bunlar şu an tahminlerden ibaret. Yeni bilgiler geldikçe haberdar edeceğiz. 
Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2015, 10:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327