Sandıklı’ya Doğalgaz Şuhut Üzerinden Gelecek

Afyonkarahisar’ın Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, ilçeye gelecek olan doğalgazın, Şuhut ilçesi üzerinden nakledileceğini belirterek en kısa sürede alt yapı çalışmasına başlanacağını söyledi.Sandıklı doğalgaz ihalesi,...

Sandıklı’ya Doğalgaz Şuhut Üzerinden Gelecek
Afyonkarahisar’ın Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, ilçeye gelecek olan doğalgazın, Şuhut ilçesi üzerinden nakledileceğini belirterek en kısa sürede alt yapı çalışmasına başlanacağını söyledi.
Sandıklı doğalgaz ihalesi, 19 Ocak 2015 günü gerçekleşti. BOTAŞ’dan yapılan açıklamaya göre Sandıklı’ya doğalgaz hattı, Şuhut ilçesi Çakmaktepe mevkii ve Sandıklı Karacaören Köyü Barajı mevkiinden Sandıklı Organize Sanayi Bölgesine getirilecek. Burada kurulacak Dağıtım Merkezi’nden fabrikalara, konut ve iş yerlerine doğalgazın dağıtımı yapılacak.
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, makamında İHA muhabirine yaptığı açıklamada, doğalgazın ilçeye hayırlı olması temennisinde bulundu. Başkan Çöl, "Doğalgazın Dinar - Ballık mevkiinden gelmesi bekleniyordu. Ancak BOTAŞ, projesini kesinleştirerek doğalgazın en uygun Şuhut ilçesinden Sandıklı Organize Sanayiye nakledileceğini belirledi ve bununla ilgili bilgi haritasını bize gönderdi. İlçemize hayırlı olmasını diliyorum. Doğalgazın takipçisiyiz. En kısa sürede ilçemizdeki alt yapı çalışmasına başlanacak” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327