Şanliurfa 3. Osb’nin Temeli 2015‘te Atılacak

Şanlıurfa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nce düzenlenen “3. Kariyer Günleri” etkinliğine katılan Vali İzzettin Küçük, 2015 yılı içerisinde 3. Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) temelinin atılacağını söyledi.İş-Kur...

Şanliurfa 3. Osb’nin Temeli 2015‘te Atılacak
Şanlıurfa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nce düzenlenen “3. Kariyer Günleri” etkinliğine katılan Vali İzzettin Küçük, 2015 yılı içerisinde 3. Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) temelinin atılacağını söyledi.
İş-Kur İl Müdürlüğü tarafından Büyükşehir Belediyesi konferans salonunda düzenlenen seminere. Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, İŞKUR İl Müdürü Necdet Karasevda, İlçe Belediye Başkanları, daire müdürleri, STK Temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı. Etkinlik öncesinde Vali İzzetin Küçük “Kariyer” konulu sergiyi gezdi.
Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Vali İzzettin Küçük, 1 yıl sonra yaklaşık 30 bin kişinin istihdam edileceği organize sanayi bölgesinin hızla gelişme kaydettiğini, 3. OSB’nin temelinin 2015 yılında atılacağını söyledi. Her sene Urfa’da yaklaşık 60 bin çocuğun dünyaya geldiğini hatırlatan Vali Küçük, ilk ve ortaokul öğrenci sayısının 620 bin civarında olduğunu, bu arada 400 bine yakın Suriyeli vatandaşa da kucak açtıklarını sözlerine ekledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327